SEC XRP davasında yeni hamle!

SEC XRP davası

SEC XRP davasında yeni hamle!

ABONE OL 

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple’a dava açmıştı. 2 yılı aşkın süredir devam eden davada XRP lehine karar çıkmıştı. SEC şimdi bu karara itiraz etti.

SEC XRP Davasında Yeni Gelişme: İtiraz

Kripto para piyasasının en çok konuşulan davası olan SEC XRP davasında yeni bir adım atıldı. Geçtiğimiz günlerde XRP lehine karar çıkan davaya SEC tarafından itiraz geldi. SEC hazırladığı itiraz raporunu mahkemeye sundu.

Geçtiğimiz günlerde XRP lehine karar çıkmış ve XRP fiyatı 0.94 dolar seviyelerine kadar yükselmişti. Bu karar ile birlikte kripto para yatırımcıları piyasaya olan baskının azalacağını düşünse de SEC yeniden hamle yaptı.

Yapılan itiraza mahkemenin ne yanıt vereceği bilinmiyor ancak sürecin uzamasıyla birlikte kripto para piyasasındaki baskının süreceği uzmanlar tarafından tahmin ediliyor.

SEC Ripple davası

SEC Ripple Davasında Ara Karar Çıkmıştı

Ripple tarafını sevindiren haber SEC ile aralarında süren davadan geldi. Davanın hakimi, Ripple tarafından yapılan XRP satışlarının yatırım sözleşmesi olmadığına karar kıldı. Bu karar ile birlikte XRP fiyatı 0.47 dolardan 0.64 dolara kadar yükselmişti.

2022 yılının aralık ayından beridir süren dava yaklaşık olarak 3 yıldır sürüyor ve henüz net bir karar çıkmaması XRP yatırımcılarını adeta bezdirmişti. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, hakiminin kararının ardından resmi Twitter hesabından şu açıklamayı yapmıştı:

Aralık 2020’de hukukun doğru tarafında olduğumuzu ve tarihin doğru tarafında olacağımızı söyledik. ABD’deki tüm kripto yenilikleri için geçerli olan bugünkü kararı almamıza yardımcı olan herkese teşekkür ederiz.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir