Ev parası olan 12 Bitcoin’ini dikkatsizliğiyle kaybetti

   Ev parası olan 12 Bitcoin’ini dikkatsizliğiyle kaybetti

  Kripto paralar internet ortamında oldukları için her türlü yanıltmaya müsait bir yapıdadır. Kripto para yatırımcılarının kendilerine gelen mesajlara, maillere son derece dikkat etmeleri gerekmektedir. Phishing (oltalama) yöntemi ile kullanıcıların cüzdanlarına erişebilen hackerlar ulaştıkları cüzdanların içini boşaltıyorlar.

  12 Bitcoin Phishing Yöntemi İle Çalındı

  Eric Savics isimli bir Bitcoin yatırımcısı ev almak için biriktirdiği 12 Bitcoin’i phishing (oltalama) yöntemi ile çaldırdı.7 yıl boyunca birikim yapan Savics, satın almak istediği ev için yeniden para birikim yapmak istiyor. Bu sebepten dolayı çaldırdığı Bitcoin‘in en azından bir kısmına ulaşmak istiyor.

  Kripto paralar yapısı itibariyle sanal oldukları için bu tarz hırsızlıklara karşı savunmasız bir halde. Kripto para yatırımı yapan yatırımcıların, kendi güvenliklerini sağlamak adına birçok önlem almaları gerekmektedir.

  Önlemlerin yanı sıra kripto para cüzdanlarının açık olduğu telefon, bilgisayar gibi cihazlarda maillerini veya mesajlarını kontrol ederken daha fazla dikkatli olmaları gerekmektedir.

  Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

  Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir