En büyük 10 kripto para – 14 Haziran 2020

   En büyük 10 kripto para – 14 Haziran 2020

  En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz. (En büyük 10 kripto para – 14 Haziran 2020)

  Bitcoin şu an 9440 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. Bitcoin dominasyonu %0.1 artarak %64.8’ye yükseldi. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki hacmi 4 milyar dolar azalarak 173 milyar dolara geriledi. Kripto para piyasasının toplam hacmi ise 5 milyar dolar azalarak 268 milyar dolara geriledi.

  Coinmarketcap sitesinin verilerinden alınmıştır.

  Bu Hafta Yaşanan Kripto Para Gelişmeleri

  • Ethereum işlem ücretleri Bitcoin’i geçti. Glassnode verilerine göre 7 Haziran tarihimde Ethereum transferleri için ödenen toplam ücret 498 bin dolar. Aynı gün içerisinde Bitcoin transferlerine ödenen transfer ücretlerinin toplamı 308 bin dolar.
  • Attığı tweet ile diğer kripto para borsalarının 1 Bitcoin’lik işlemi (1 Alım – 1 Satım) 2 Bitcoin’lik hacim olarak gösterdiğini belirten CZ, Binance’in bunu yapmadığını söyledi. Ayrıca Binance hacimlerini gizlemeyi sevdiklerini de açıkladı.
  • Bugün sabah saatlerinde Ethereum transferi yapmak isteyen kimlik bilinmeyen bir kişi transfer ücreti olarak yanlışlıkla 10.668 Ethereum (2.5 milyon dolar) ödedi. Kripto paralar transfer edilirken belirli bir miktar ödenmesi gereken transfer ücreti yerine yanlışlıkla bir servet ödendi.
  • En büyük kripto para olan Bitcoin zamanla hayatımızda daha büyük bir role sahip oluyor. Fiziksel olmadığı için insanların güvenini kazanmakta biraz zorlansa da zamanla bu algı yok oluyor. Bitcoin’in hayatımızın içerisinde kullanımı giderek artıyor. Öyle ki Coca Cola otomatlarının bir kısmı Bitcoin ile ödeme alabilecek.
  • Kanada merkezli kripto para borsası QuadrigaCX, geçtiğimiz yıl iflas açıklamıştı ve faaliyetlerini sonlandırmıştı. İflasın açıklanmasıyla kullanıcılarının 124 milyon dolar zarar etmesine sebep olan kripto para borsasının kurucusunun dolandırıcı olduğu ortaya çıktı.
  • Lübnan’da yaşanan iç problemler sebebiyle Lübnan sterlini değer kaybediyor. Halk Bitcoin’e akın ettiği için yerel borsalarda Bitcoin’in fiyatı 26.000 dolara ulaştı. Geçtiğimiz aylarda Bitcoin 9.000 dolar seviyelerindeyken Lübnan’da fiyat 13.700 dolara ulaşmıştı.
  • Vitalik Buterin gizemli Ethereum işlemleri ile ilgili konuştu. Sosyal medyada bu işlemlerin yanlışlıkla yapıldığı konuşulsa da Vitalik Buterin‘e göre bu işlemleri hackerlar yaptı. Kripto para borsalarının cüzdanlarının bir kısmına erişebilen hackerlar gönderim yapabilecekleri miktarlar düşük olduğu için cüzdanların içini transfer ücretlerini yüksek ödeyerek boşalttı.

  Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

  Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir