Vitalik Buterin gizemli Ethereum işlemleri ile ilgili konuştu

   Vitalik Buterin gizemli Ethereum işlemleri ile ilgili konuştu

  Geçtiğimiz günlerde yaşayan gizemli Ethereum işlemleri sosyal medyada gündem oldu. Ödenen milyon dolarlarca işlem ücretleri tüm dikkatleri bu transferlere çevirmişti. Ethereum kurucusu Vitalik Buterin konu hakkında Twitter üzerinden açıklama yaptı.

  Gizemli Ethereum İşlemleri

  Geçtiğimiz iki günde gerçekleştirilen Ethereum üç transferin ikisinde toplamda 5 milyon dolar üçüncü transferde ise 540 bin dolar işlem ücreti ödendi. Normalde Ethereum transferleri için ödenmesi gereken ücretlerle karşılaştırıldığında bu transferler için çok fahiş ücretler ödendiği görülüyor.

  Sosyal medyada bu işlemlerin yanlışlıkla yapıldığı konuşulsa da Vitalik Buterin‘e göre bu işlemleri hackerlar yaptı. Kripto para borsalarının cüzdanlarının bir kısmına erişebilen hackerlar gönderim yapabilecekleri miktarlar düşük olduğu için cüzdanların içini transfer ücretlerini yüksek ödeyerek boşalttı.

  Attığı tweetler ile açıklamalar yapan Vitalik Buterin işlemleri hackerların gerçekleştirdiğini düşünüyor. Hackerların borsalara şantaj yaparak ‘hesabı bu şekilde boşaltırız’mesajı vermek istediklerini belirtti.

  Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

  Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir