Ethereum stake miktarı 4 milyar dolara ulaştı

 Ethereum stake miktarı 4 milyar dolara ulaştı

Ethereum Blockchain ağı birçok kripto para ve DeFi token’lar tarafından kullanılmasıyla birlikte bir hayli yavaş ve maliyetli bir ağ olarak biliniyor. Bu sebepten dolayı ağda güncelleme yapacağını açıklayan Ethereum yönetimi, Ethereum 2.0 güncellemesini başlatmıştı.

Ethereum Stake Miktarı Artıyor

Ethereum 2.0 güncellemesi başlaması için 500 bin Ethereum stake edilmesi (yatırılması) gerekiyordu. Bu miktarın kısa süre içerisinde toplanmasıyla birlikte Ethereum 2.0 güncellemesi başlamıştı. Güncelleme başlamadan önce 566 dolar fiyatıyla alıcı bulan Ethereum bugünün ilk saatlerinde 1.476 dolara yükselerek tüm zamanların rekorunu kırdı.

Ethereum stake miktarı 2.827.970 ETH yani 4 milyar dolara ulaştı. Bu stake miktarının artışıyla birlikte Ethereum fiyatı da artış gösteriyor.

Ethereum 2.0 güncellemesi
Ethereum 2.0 güncellemesi

Ethereum 2.0 Güncellemesi Nedir?

Ethereum 2.0 sözleşmesi Ethereum için bir dönüm noktası niteliği taşıyor. Güncelleme, Ethereum enerji verimliliği, daha fazla kapasite ve işlemlerin daha kısa sürede gerçekleşmesini sağlayacak. Ethereum normalde saniyede 15 işlem gerçekleştirebiliyor. Ancak Ethereum 2.0’a geçilmesiyle birlikte saniyede 2.000 işlem gerçekleştirilecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir