En büyük 10 kripto para – 24 Ocak 2021

 En büyük 10 kripto para – 24 Ocak 2021

En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz. (En büyük 10 kripto para – 24 Ocak 2021)

En Büyük 10 Kripto Para’da Son Durum

Bitcoin 32.650 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. Bitcoin dominasyonu %2.9 azalarak %63.3’ye geriledi. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki 47 milyar dolar azalarak 607 milyar dolara seviyelerine geriledi. Kripto para piyasasının toplam hacmi 27 milyar dolar azalarak 960 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.

En büyük 10 kripto para – Coinmarketcap sitesinin verilerinden alınmıştır.

Bu Hafta Yaşanan Kripto Para Gelişmeleri

 • Chiliz tarafından geliştirilen ve futbol kulüpleriyle anlaşma sağlayarak taraftar token üreten Socios, son olarak AC Milan ile anlaştı. Daha önce Socios platformunda ön satışa çıkan token, kulüp anlaşması ile resmileşmiş oldu.
 • ABD merkezli dünyanın en büyük yatırım bankaları arasında yer alan JP Morgan, Bitcoin’in 40 bin doları aşması gerektiğini aksi takdirde gücünü kaybedebileceğini söyledi. Bitcoin şu an 35.700 dolar seviyelerinden alıcı buluyor.
 • Ripple kurucuları arasında yer alan ardından projeden ayrılarak Stellar‘ın kurucuları arasında yer almış Jed McCaleb, yaptığı satışlarla dikkatleri üzerine toplamıştı. 2020 yılında toplamda 408 milyon dolar değerinde XRP satan McCaleb, 2021 yılında da satışlara devam eden McCaleb, 8.7 milyon dolar değerindeki 28.5 milyon XRP satışı gerçekleştirdi.
 • Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance büyük bir token yakma işlemini gerçekleştirdi. Kendi kripto parası olan BNB’den 3 milyon 619 bin 888 adet yakan Binance’in yakmış olduğu kripto paranın değeri 166 milyon dolar değerinde.
 • Eski FED Başkanı Janet Yellen, yaptığı açıklamalarla oldukça ses getirdi. Yaptığı açıklamada kripto paraların terörizm finansmanı olarak kullanıldığı ve incelenmesi gerektiğini ifade etti.
 • Bitcoin’in ardından kripto para piyasasının en büyük ikinci kripto parası Ethereum, 3 yılın ardından kendi rekorunu kırdı ve 1.440 dolara kadar yükseldi. Daha önceki rekoru 1.432 dolar olan Ethereum, tıpkı Bitcoin gibi yeni bir rekor kırmış oldu.
 • Çok uluslu dünya devi bankalar arasında yer alan Deutsche Bank, bir anket düzenledi. Bu ankette Bitcoin ve Tesla başta olmak üzere birçok yatırım aracı hakkında soru yöneltilen katılımcılar her iki yatırım aracının da şişirilmiş balon olduğunu düşündükleri ortaya çıktı.
 • Dün resmi olarak başkanlık yemini ederek koltuğuna oturan Joe Biden, Trump yönetiminin son günlerinde getirmiş olduğu kripto para düzenlemesini durdurdu. Eski Hazine Bakanı Steven Mnuchin tarafından basına duyurulan düzenlemenin durdurulmasının kripto para piyasasına etkisi merak ediliyor.
 • Kripto para piyasasının güvenli limanı olarak adlandırılan Tether (USDT), sabit fiyatlı bir kripto para olması sebebiyle birçok yatırımcı alım satım yaparken USDT’yi kullanıyor. Ethereum Blockchain ağında üretilen ve ardından Tron Blockchain ağında da faaliyet gösterebilir hale gelen USDT, artık Tron ağında daha fazla transfer edilebilir hale geldi.
 • Grayscale’in Basic Attention Token, Livepeer, Decentraland, Chainlink ve Tezos‘u fona eklemek istediği de gelen iddialar arasında yer alıyor.
 • Lider kripto para birimi birimi Bitcoin için Valkyrie Digital Assets tarafından ETF başvuru yapıldı. Daha önce de farklı şirketler tarafından yapılan ETF başvurularına bir yenisi eklenmiş oldu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir