Ethereum Merge ne zaman gerçekleşecek? Ethereum Merge neyi değiştirecek?

Ethereum Merge ne zaman

Ethereum Merge ne zaman gerçekleşecek? Ethereum Merge neyi değiştirecek?

ABONE OL 

Aylardır merakla beklenen Ethereum Merge, yarın sabah saatlerinde hayata geçecek. Peki Ethereum Merge nedir? Neden aylardır merakla bekleniyor? Tüm bu soruların yanıtlarına hep birlikte göz atacağız.

Ethereum Merge Neyi Değiştirecek?

Ethereum Merge, yarın sabah saatlerinde başlayacak güncelleme ile hayata geçecek. Merge kelimesi dilimize birleştirme olarak çevriliyor. Ethereum Merge güncellemesi ise bizlere yeni bir sistemi getirecek.

Bilindiği gibi Ethereum, madencilik sistemiyle üretiliyor ve Ethereum Blockchain ağındaki işlemler PoW (Proof of Work) sistemi sayesinde gerçekleştiriliyor. Ethereum Merge güncellemesi PoW sistemini PoS (Proof of Stake) sistemine dönüştürecek. Bu sayede her gün madencilik sonucunda ortaya çıkan Ethereum sayısı yüzde 90 oranında azalacak.

Ethereum Londra güncellemesi
Neler değişecek?

Merge sonrası Ethereum arzı eskisi kadar yüksek olmayacak. Talebin arzdan fazla olduğu durumlarda fiyattaki artış dikkate alınırsa Ethereum Merge sonrası fiyatın artışa geçebileceği ifade edilebilir. Ancak piyasa koşullarında ileride olacakları söylemek pek gerçekçi olmayacağı için güncellemenin teknik tarafına odaklanmakta fayda var.

Merakla beklenmesindeki sebep ise arzın alacak olması ve bunu fiyata yansıyacağı fikri. Bu da Ethereum’a son aylarda olan ilgiyi doğrudan arttırdı.

Yeni Hedef: Ethereum 5 Bin Dolar!

Bitcoin’in ardından en büyük 2. kripto para olan Ethereum’a dair sıklıkla tahminlerde bulunuyor. Son olarak BitMEX’in kurucusu ve eski CEO’su olan Arthur Hayes, Ethereum için hedef verdi. Hayes’e göre 2023 yılının ilk çeyreğinde Ethereum 5 bin dolara yükselecek.

Hayes’in kendi Medium hesabında yayınladığı yeni yazısında yer alan hedefin tüm zamanların zirvesi olarak kabul edileceğini de belirtmek gerekiyor. Bilindiği gibi Ethereum’un tüm zamanların zirve olan seviyesi 4.891 dolardı.

Hayes, 5 bin dolarlık hedefini ise Ethereum’un değişecek olan sistemine dayandırıyor. Ethereum’un Proof of Work sisteminden Proof of Stake sistemine geçiş için yakın zaman kaldığını da belirten Hayes, bu sebepten dolayı arzın yüzde 90 oranında azalacağını ve bunun da fiyata doğrudan etki edeceğini söyledi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir