Ethereum Merge işlem ücretlerini düşürmeyecek!

Ethereum Merge ne zaman

Ethereum Merge işlem ücretlerini düşürmeyecek!

ABONE OL 

Bugün sabah saatlerinde hayata geçen Ethereum Merge ile ilgili bilinen yanlışlardan birisi işlem ücretlerinin düşeceğinin düşünülmesi. Ethereum Vakfı bir açıklama yaptı ve konuya açıklık getirdi.

Ethereum Merge İşlem Ücretlerine Etki Etmeyecek!

Aylardır merakla beklenen Ethereum Merge, nihayet hayata geçti. PoW sisteminden PoS sistemine geçen Ethereum ile ilgili dolaşan yanlış bilgiler yatırımcıların yanılmasına sebep oluyor.

Öncelikle PoW (Proof of Work) sistemi yani iş kanıtı olarak bildiğimiz madencilik faaliyetlerinin sonuna gelindi. Yani Ethereum üretmek için artık Ethereum madenciliği yapılmayacak.

Yeni geçilen PoS (Proof of Stake) sistemi ise hisse kanıtı olarak dilimize çevrilse de aslında Ethereum Blockchain ağından ”doğrulayıcı” olarak görev alacak kişiler anlamına geliyor.

Ethereum Merge işlem ücretlerini düşürmeyecek!

Ek olarak her gün yaklaşık 13 bin Ethereum üretilirken PoS sistemine geçişle birlikte günlük üretim yüzde 90 oranında azalacak. Bu da arzın daha şekilde artması ve uzun vadede fiyata olumlu yansıma göstermesi anlamına geliyor.

Belki de bugüne kadar ki en büyük yanılgılardan biri ise ”Ethereum Merge ile birlikte işlem ücretleri de düşecek” fikriydi. Ethereum Vakfı konu ile ilgili bir açıklama yaptı ve Merge ile birlikte Ethereum işlem ücretlerinin düşmeyeceğini ifade etti:

Birleşme, ağ kapasitesinin genişletilmesi değil, fikir birliği mekanizmasının bir değişikliğidir ve daha düşük gaz ücretleri ile sonuçlanmayacaktır.

Yeni Hedef: Ethereum 5 Bin Dolar!

Bitcoin’in ardından en büyük 2. kripto para olan Ethereum’a dair sıklıkla tahminlerde bulunuyor. Son olarak BitMEX’in kurucusu ve eski CEO’su olan Arthur Hayes, Ethereum için hedef verdi. Hayes’e göre 2023 yılının ilk çeyreğinde Ethereum 5 bin dolara yükselecek.

Hayes’in kendi Medium hesabında yayınladığı yeni yazısında yer alan hedefin tüm zamanların zirvesi olarak kabul edileceğini de belirtmek gerekiyor. Bilindiği gibi Ethereum’un tüm zamanların zirve olan seviyesi 4.891 dolardı.

Hayes, 5 bin dolarlık hedefini ise Ethereum’un değişecek olan sistemine dayandırıyor. Ethereum’un Proof of Work sisteminden Proof of Stake sistemine geçiş için yakın zaman kaldığını da belirten Hayes, bu sebepten dolayı arzın yüzde 90 oranında azalacağını ve bunun da fiyata doğrudan etki edeceğini söyledi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir