Ethereum işlem ücretleri yeniden yükselişte!

 Ethereum işlem ücretleri yeniden yükselişte!

Ethereum‘un 1.000 dolar fiyatını aşmasıyla birlikte işlem hacmindeki artış işlem ücretlerinin de artmasına sebep oldu. İşlem ücretleri ortalama olarak 10.2 dolara kadar yükseldi.

Dün yaşadığı yükselişle 1.132 dolara kadar yükselen Ethereum, işlem ücretlerinin de artışını beraberinde getirdi. Ethereum Blockchain ağındaki yoğunluğa göre belirlen Ethereum işlem ücretleri; ağdaki işlemler yoğun olduğunda yüksek, ağdaki işlemler seyrek olduğunda ise düşük oluyor.

Ethereum‘un fiyatlanmasıyla birlikte işlem ücretleri de 10.2 dolara kadar yükseldi. İşlem ücretlerinin çok fazla olduğunu da belirtmek gerekiyor. Diğer kripto para birimleri ile karşılaştırıldığında ise açık ara yüksek olduğunu daha rahat anlaşılıyor.

Ethereum işlem ücretleri
Ethereum işlem ücretleri yeniden yükselişte!

Daha Önce Ethereum İşlem Ücretleri Nasıl Artmıştı

Uniswap başta olmak üzere birçok DeFi projesi sebebiyle Ethereum işlem ücretleri artmıştı. Bunun temel sebebinin DeFi projelerinin Ethereum Blockchain ağı üzerinde faaliyet göstermesi olduğu biliniyor. Bu sebepten dolayı ağda işlem gerçekleştirmek için ödenen ücret artıyor.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Coinbase, Coinbase Pro ismini verdiği borsasında Ethereum işlem ücretlerini kullanıcılara yansıtmaya başlamıştı. Normal zamanlarda kullanıcılardan işlem ücreti almayan Coinbase Pro artık işlem ücretleri uygulanmaya başlamıştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir