JPMorgan’dan Bitcoin fiyat tahmini: 146 bin dolar!

 JPMorgan’dan Bitcoin fiyat tahmini: 146 bin dolar!

ABD merkezli dünyanın en büyük yatırım bankalarından olan JPMorgan‘ın analistleri Bitcoin fiyatının uzun vadede 146 bin dolar seviyelerini görebileceğini ifade etti.

JPMorgan’dan Bitcoin Tahmini!

JPMorgan stratejistlerinden olan Nikolaos Panigirtzoglou, kurumsal alımların artışıyla birlikte Bitcoin’in uzun vadede 146 bin dolar seviyelerine yükselebileceğini ifade etti. Yatırım sektöründeki şirketlerin altın yatırımı yerine Bitcoin’i tercih etmeleri sayesinde bu hedefin gerçekleşebileceği ifade edildi.

Altının yatırım şirketleri için eskisi kadar gözde olmadığını belirten stratejistler, Bitcoin’in şu an birçok şirket için daha ilgi çekici bir yatırım aracı olduğu ifade edildi. Daha öncede yayınlanan verilerden de anlaşılabileceği gibi altın yatırımlarının artış eğilimi eskiye göre daha yavaş şekilde ilerlerken Bitcoin fiyatından artışın daha yüksek eğilimli olduğu görünüyor.

JPMorgan stratejistleri
JPMorgan

JPMorgan Stratejistleri Bitcoin’e Yatırım Potansiyelini Açıklamıştı

Dünyanın en büyük bankalarından olan ABD merkezli JPMorgan stratejistlerine göre dünyanın en büyük ekonomilerinde yer alan şirketlerinin Bitcoin‘e varlıklarının yüzde 1‘i kadar yatırım yapmaları halinde 600 milyar dolarlık bir potansiyeli bulunuyor.

Dünyanın en büyük ekonomilerinde yer alan şirketlerinin varlıklarının binde 4‘ü ile Bitcoin‘e yatırım yapması bile 24 milyar dolarlık potansiyeli ortaya koyuyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir