Ethereum işlem ücretleri Bitcoin ücretlerini aştı

Ethereum işlem ücretleri

Ethereum işlem ücretleri Bitcoin ücretlerini aştı

ABONE OL 

En büyük ikinci kripto para olan Ethereum, son birkaç aydır Blockchain ağındaki yoğunlukla gündeme geliyor. Özellikle DeFi projelerinin ortaya çıkması ve bu projelerin Ethereum Blockchain ağında faaliyet göstermesi sebebiyle ağda yoğunluk ve bununla birlikte işlem ücretleri artışı yaşanıyor. İşlem ücretlerindeki artış o kadar artış gösterdi ki Bitcoin, işlem ücretleri sıralamasında ikinci sıraya geriledi.

Ethereum İşlem Ücretleri Yükselişini Sürdürüyor

Kripto para analiz şirketi Messari, 8 Ekim tarihinde yaptığı paylaşımla Ethereum işlem ücretlerinin son iki aydır Bitcoin’i geride bıraktığını belirtti. İşte o tweet:

Ethereum ağının yıl ortalaması olarak işlem ücretleri 2 dolar seviyesinde. İşlem ücretleri eylül ayında 14 dolara kadar yükselmişti.

Ethereum İşlem Ücretleri Fırladı

Uniswap başta olmak üzere birçok DeFi projesi sebebiyle Ethereum işlem ücretleri arttı. Bunun temel sebebinin DeFi projelerinin Ethereum Blockchain ağı üzerinde faaliyet göstermesi olduğu biliniyor. Uniswap Ethereum Blockchain ağının şu an yaklaşık yüzde 42‘sini tek başına kullanıyor. Bu sebepten dolayı ağda işlem gerçekleştirmek için ödenen ücret artıyor.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Coinbase, Coinbase Pro ismini verdiği borsasında Ethereum işlem ücretlerini kullanıcılara yansıtmaya başlamıştı. Normal zamanlarda kullanıcılardan işlem ücreti almayan Coinbase Pro artık işlem ücretleri uygulanmaya başladı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.