En büyük 10 kripto para – 11 Ekim 2020

En büyük 10 kripto para

En büyük 10 kripto para – 11 Ekim 2020

ABONE OL 

En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz. (En büyük 10 kripto para – 11 Ekim 2020)

Bitcoin 11.350 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. Bitcoin dominasyonu %0.6 artarak %58.5’a yükseldi. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki 13 milyar dolar artarak 210 milyar dolara seviyelerine geriledi. Kripto para piyasasının toplam hacmi 20 milyar dolar artarak 358 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.

Coinmarketcap sitesinin verilerinden alınmıştır.

Bu Hafta Yaşanan Kripto Para Gelişmeleri

 • MicroStrategy CEO’su şirket için 38.250 Bitcoin alımı gerçekleştirmişti. Son açıklamalarından Bitcoin alım satımı yapan trader’lar hakkındaki fikirlerini de paylaşan CEO Michael Saylor: ”Ben bir trader değilim. Bitcoin trader’larına saygı duymuyorum.”
 • Chiliz isimli kripto para şirketi ile çalışan futbol kulüplerine bir yenisi daha eklendi. Dünya üzerinde sayılı kulüplerle iş birliği yapan şirket, Trabzonspor kripto parasını üretti. Satışa çıkan token’lar 5 dakikada tükenmişti. Bu satışın ardından TRA token‘lar bugün yeniden satışa çıktı.
 • Güney Kore kendi ulusal para birimini dijitalleştirme çalışmalarına 2018 yılının aralık ayında yayınladığı kripto para ekibi ilanı ile başlamıştı. Bu çalışmaların sonuna gelindi ve Dijital Won 2021 yılında dağıtıma hazır halde olacak.
 • BitMEX, Amerika Birleşik Devletleri Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından kara para aklamakla suçlanmıştı. Bu skandalı ardından BitMEX CEO’su istifa etti.
 • Jack Dorsey‘in girişimleri arasında yer alan Square şirketinin 50 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldığı açıklandı.
 • Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Coinbase çalışanlarının politik olarak herhangi bir şekilde görüş bildirmeyeceğini ve politik anlamda aktif olamayacağını açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından şirket içi istifalar gelmeye başladı.
 • Bir hafta önce dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan BitMEX, Amerika Birleşik Devletleri Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından kara para aklamakla suçlanmıştı ve tutuklama işlemi gerçekleştirilmişti. BitMEX CTO’su 5 milyon dolar kefalet ödemesi karşılığında serbest kaldı.
 • XRP isimli kripto paranın şirketi olan Ripple, büyümesi durmuş şirketlere kredi sağlamaya hazırlanıyor. Bu kredi sayesinde kredi alan işletmelerin rakipleriyle rekabet edebilecek bir seviyeye ulaşabilmesi hedefleniyor.
 • Çin Halk Cumhuriyeti Merkez Bankası (PBoC) tarafından geliştirilen ve Çin ulusal parasını dijital hale getiren Dijital Yuan test aşaması devam ediyor. Açıklanan verilere göre test başladığından beri 3.13 milyon işlem gerçekleştirildi.
 • Kripto paralar her ne kadar bireysel yatırımcılara ev sahipliği yaptığı bilinse de kurumsal yatırımcıları da göz ardı etmemek gerekiyor. Özellikle son bir ayda ciddi miktarda kurumsal Bitcoin alımları gerçekleşmeye başladı. Bitcoin milyarderi Tyler Winklevoss son açıklamasında Tsunami geliyor.” ifadelerini kullandı.
 • Kripto para analiz şirketi Messari, 8 Ekim tarihinde yaptığı paylaşımla Ethereum işlem ücretlerinin son iki aydır Bitcoin’i geride bıraktığını belirtti.
 • Dune Analytics isimli analiz şirketinin verilerine göre Uniswap ağı üzerinde eylül ayında 15.3 milyar dolarlık hacim gerçekleşti. Rekor kıran Uniswap’tan önce bu rekor 13.6 milyar dolar ile Coinbase‘e aitti. Uniswap bilindiği gibi DeFi projelerinin çıkış noktası ve böylesi yüksek çıkış yapmasını sağlayan bir swap (değişim) borsası olarak biliniyor.
 • İngiltere‘deki finansal ürünleri düzenleyen kurum olan FCA, Bitcoin ve kripto paraların türev ürünlerine yasak getiriyor. Bitcoin ve kripto para türevleri arasında en yaygın olanları ve bilinenleri ise Forward ve Futures Sözleşmeleri, Opsiyonlar ve Swap işlemleri. Bu işlemler normal alım satım işlemlerine (Spot) göre daha hareketli ve daha fazla risk içerdiği için bu kararın alındığı düşünülüyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.