Ethereum Berlin güncellemesi hatalara sebep oldu!

 Ethereum Berlin güncellemesi hatalara sebep oldu!

Ethereum, bir süredir ertelenen Berlin güncellemesini gerçekleştirmişti. Bu güncellemenin ardından birtakım sorunlar ortaya çıktı. Bu sebepten dolayı bazı kripto para borsaları Ethereum işlemlerini askıya aldı.

Ethereum Berlin Güncellemesi Hata Getirdi

Ethereum Berlin güncellemesi 12.440.000’ninci blokta gerçekleştirildi. Bu güncelleme ile toplamda 4 EIP (Ethereum Geliştirme Önerisi) uygulandı. Bunun dışında işlem ücretlerini belirleyen mekanizmada değişiklikler ve siber saldırıları önlemeye yönelik iyileştirmeler yapıldı. Ancak bu güncelleme belirli senkronizasyon problemlerini beraberinde getirdi.

Bu güncelleme ile birlikte bazı node’larda senkronizasyon problemleri ortaya çıktı. Bu sebepten dolayı başta Kraken, Bitstamp olmak üzere birçok kripto para borsasında Ethereum ve Ethereum tabanlı kripto paraların yatırıma ve çekme işlemleri durduruldu.

Ethereum Berlin güncellemesi gerçekleştirildi

Güncelleme İşlem Ücretlerini de Düşürmeyi Hedefliyor

Ethereum Blockchain ağının en olumsuz özelliklerinden birisi işlem ücretlerinin bir hayli yüksek olması. Gas olarak tabir edilen işlem ücretleri başta olmak üzere diğer olumsuz yanları ortadan kaldırmak için birtakım güncellemeler yapılıyor. Ethereum Berlin güncellemesi de bu güncellemelerden birisi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir