Ethereum balinası hacklendi! Kayıp 24 milyon dolar

Ethereum balinaları

Ethereum balinası hacklendi! Kayıp 24 milyon dolar

ABONE OL 

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in ardından gelen Ethereum‘un büyük yatırımcılarından olan bir balina yatırımcı siber saldırıya maruz kaldı. Bu saldırıda 24 milyon dolarlık bir kayıp yaşadı.

Ethereum Balinası Büyük Kayıp Yaşadı

Kripto para piyasasının büyük yatırımcıları için kullanılan ‘balina‘ sıfatıyla bilinen bir Ethereum balinası siber saldırıya maruz kaldı. Stake edilmiş halde olan 24.23 milyon dolarlık Ethereum hacker’ların eline geçti.

Yaşanan bu dev kaybın ardından kripto para güvenlik şirketi Scam Sniffer, balina yatırımcının, platform üzerindeki izinlerini artırmak için yaptığı onay sonrasında farkında olmadan hacker’lara onay verdiğini tespit etti. Bu onayı ardından balina yatırımcının 24.23 milyon dolarlık kaybını yaşadı.

Sessiz Ethereum Cüzdanı Aktifleşmişti

Uzun zamandır sesiz olan kripto para cüzdanları yavaş yavaş hareket etmeye başlamıştı. 8 yıldır sessiz olan Ethereum cüzdanından 641 Ethereum transfer ettirilmişti. Değeri yaklaşık 1.2 milyon dolar olan Ethereum’ların Ethereum ICO döneminde satın alındığı dikkatleri çekmişti.

Bu da yatırımcının neden şimdi bu transferi gerçekleştirdiği merak konusu oldu. Çünkü Ethereum’un ATH seviyesi olan 4.891 dolar seviyesinde gerçekleştirilmemesi ve bugünlerde gerçekleştirilmesi dikkatlerden kaçmadı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir