Ethereum 2.0 güncellemesi için 1 milyon ETH stake edildi

 Ethereum 2.0 güncellemesi için 1 milyon ETH stake edildi

Kripto para piyasasının en büyük ikinci kripto parası olan Ethereum, 1 Aralık‘ta Ethereum 2.0 güncellemesini başlatmıştı. Bu güncellemenin başlaması için 524.288 Ethereum stake edilmesi gerekiyordu. 600 binden fazla Ethereum stake edildi ve süreç başladı. Süreç devam ederken stake edilen Ethereum miktarı da 1 milyona ulaştı.

Ethereum 2.0 Güncellemesi Sürüyor

Ethereum 2.0 güncellemesini hayata geçirmek için gerek 524.288 Ethereum stake edilmesi yani yatırılması gerekiyordu. Güncellemeye büyük ilgi gösteren kripto para yatırımcıları 600 binden fazla Ethereum stake ederek sürecin 1 Aralık‘ta başlamasını sağlamıştı. Süreç bir hayli uzun süreceği de geçtiğimiz günlerde MyEthereWallet CEO’su Kosala Hemachandra tarafından açıklanmıştı ve en az 6 ay gibi bir sürede tamamlanabileceğini ifade etmişti.

Şu an Ethereum 2.0 güncellemesi için 1.006.946 Ethereum stake edildi.

Ethereum 2.0

Ethereum 2.0 Güncellemesi Nedir?

Ethereum 2.0 sözleşmesi Ethereum için bir dönüm noktası niteliği taşıyor. Güncelleme, Ethereum enerji verimliliği, daha fazla kapasite ve işlemlerin daha kısa sürede gerçekleşmesini sağlayacak. Ethereum normalde saniyede 15 işlem gerçekleştirebiliyor. Ancak Ethereum 2.0‘a geçilmesiyle birlikte saniyede 2.000 işlem gerçekleştirilecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir