Ripple CTO’su 48 milyar XRP’nin yakılabileceğini söyledi

 Ripple CTO’su 48 milyar XRP’nin yakılabileceğini söyledi

Dünyanın en büyük üçüncü kripto para birimi olan Ripple (XRP) CTO’su yaptığı açıklama ile yatırımcılar tarafından istenirse 48 milyar XRP yakılabilir. Çoğunluğun fikrinin uygulanabileceğini belirten Ripple CTO’su David Schwartz, yaptığı açıklama ile dikkatleri üzerine çekti.

Ripple CTO’su: Halka Açık Blockchain’ler Oldukça Demokratiktir

Ripple toplamda 99.990.848.713 XRP üretmiş ve dolaşımdaki miktarı 45.334.295.892 XRP olarak belirlemişti. Yani kripto para piyasasında yalnızca 45.334.295.892 XRP bulunuyor. Ripple şirketinin escrow cüzdanında ise 48.300.000.013 XRP bulunuyor.

”48 milyar XRP’nin yakılabilir”

Ripple CTO’su David Schwartz, escrow cüzdanındaki XRP varlıklarının çoğunluk tarafından istenirse yakılabileceğini söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

”Halka açık Blockchain’ler oldukça demokratiktir. Çoğunluk bir kural değişikliği istiyorsa, azınlığın bunları durdurmak için yapabileceği hiçbir şey yoktur.”

Ripple Kredi Vermeye Hazırlanıyor!

Line of Credit (Kredi Hattı) ismiyle duyurulan kredi sistemi, RippleNet üyelerine XRP ile kredi vermeye başlayacak. Kredi olarak verilecek XRP fiyatının önceden belirleneceği ve kredi alma sistemi 24 ile 48 saat arasında RippleNet üyesine kredisini verecek.

Ripple kredi faizleri yıllık olarak hesaplanacak ve kredinin vadesine göre değişecek. 90 ile 360 günlük vadelere yüzde 4 ile yüzde 12 arasında bir faiz uygulanacak. Ripple, XRP olarak verdiği krediyi yine XRP olarak geri alıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir