Ethereum 2.0 güncellemesi ne zaman tamamlanacak?

 Ethereum 2.0 güncellemesi ne zaman tamamlanacak?

Ethereum Blockchain ağını daha hızlı ve daha verimli hale getirmesi planlanan Ethereum 2.0 güncellemesi 1 Aralık tarihinde başlamıştı. Peki bu güncelleme ne kadar sürecek ve ne zaman sonuçlanacak?

Güncelleme için 524.288 Ethereum toplanması gerekiyordu. 24 Kasım tarihinde gerekli Ethereum miktarına ulaşılmasıyla birlikte 1 Aralık tarihi verilmişti. 1 Aralık tarihinde başlayan güncelleme ‘ne zaman tamamlanacak?’ soruları artmaya başladı. MyEtherWallet kurucusu ve CEO’su olan Kosala Hemachandra konu hakkında açıklama yaptı.

Bu açıklamada Ethereum 2.0 güncellemesi için ”çözüme kavuşturulacak tonlarca yazılım hatası” diyerek sürecin bir hayli süreceğini ifade etti. Güncellemesinin tamamlanıp en güncel haliyle kullanılması için uzun bir zaman gerektiğini de belirten CEO, sürecin en az 6 ay süreceğini ifade etti.

Ethereum
Ethereum 2.0 güncellemesi

Ethereum 2.0 Güncellemesi Nedir?

Ethereum 2.0 sözleşmesi Ethereum için bir dönüm noktası niteliği taşıyor. Güncelleme, Ethereum enerji verimliliği, daha fazla kapasite ve işlemlerin daha kısa sürede gerçekleşmesini sağlayacak. Ethereum normalde saniyede 15 işlem gerçekleştirebiliyor. Ancak Ethereum 2.0’a geçilmesiyle birlikte saniyede 2.000 işlem gerçekleştirilecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir