Eski FTX CEO’su SBF’in kefalet kararı iptal edilebilir!

FTX eski CEO'su SBF

Eski FTX CEO’su SBF’in kefalet kararı iptal edilebilir!

ABONE OL 

Kripto para piyasasının kasım ayındaki çöküşünün sebebi olarak gösterilen FTX olayıyla ilgili yeni bir açıklama yapıldı. ABD’li yargıç Lewis Kaplan, eski FTX CEO’su SBF için ödenen kefaletin iptal edilebileceğini ifade etti.

Eski FTX CEO’su SBF için İşler Tersine Dönebilir

Kripto para piyasasındaki sert düşüşlerin başlamasının sebebi olarak gösterilen FTX borsasının eski CEO’su hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı. ABD’li yargıç Lewis Kaplan, SBF için ödenen 250 milyon dolarlık kefaletin iptalinin mümkün olduğunu ifade etti.

Kaplan, eski FTX CEO’su SBF’in serbest kaldığı sırada federal anlamda bir suçun işlenmiş olabileceğini ve bunun da SBF’in kefalet kararının iptaline sebep olabileceğini belirtti.

Bilindiği gibi Sam Bankman-Fried‘in 250 milyon dolarlık bir kefaletle serbest kalmasına karar verilmişti. Kefalet ödendikten sonra da SBF serbest kalmıştı.

FTX TR İflastan Muaf Tutuldu

Kripto para piyasasının en büyük mağduriyetlerinden birine sebep olan FTX, iflas başvurusunda bulunmuştu. Bu iflas süreciyle birlikte FTX’in Türkiye kolu FTX TR de iflas sürecine dahil edilmişti.

Ancak FTX şirketine yeni atanan CEO, FTX ile FTX TR gibi birçok ülkeye özel borsanın bu davadan çıkarılmasını talep etmişti. ABD yargısı da bu talebi kabul ederek FTX TR‘yi iflas davasından çıkardı.

Bu da FTX TR’nin faaliyetlerini sürdürebilmesi için önemli bir gelişme olarak kabul ediliyor.

https://youtu.be/SSNq1hfujpI

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir