SEC kararını değiştirdi! DOT menkul kıymet değil

DOT menkul kıymet

SEC kararını değiştirdi! DOT menkul kıymet değil

ABONE OL 

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Polkadot (DOT) hakkındaki kararı bozarak menkul kıymet olmadığını duyurdu.

SEC, DOT Kararını Değiştirdi: DOT Menkul Kıymet

Kripto para projeleri üzerinde gölgesi bulunan SEC, Polkadot (DOT) projesi hakkındaki kararını değiştirdi. Bu kararın ardından DOT’un SEC uyumlu bir ABD yazılımı olduğu duyuruldu.

Web3 Foundation tarafından yapılan açıklama ile bu karar duyuruldu. SEC‘in verdiği bu kararın kripto paralara olumlu bir etki sağlayabileceği iddia ediliyor. Kripto paralara olan keskin tavrıyla bilinen SEC, bu kararıyla birçok otoriteyi de şaşırttı.

SEC kararı

SEC Kripto Para Yatırımı Yapan Şirketleri Uyarmıştı

Kripto para şirketleri tarafından dikkatle takip edilen SEC, yeni bir açıklama yapmıştı. Bu açıklamasında kripto para yatırımı yapmış olan şirketlerin (halka arz edilmiş) zararlarını açıklamasında gerektiğini ifade etmişti.

ABD’deki halk arz edilmiş şirketlere gönderilen yazıda yapılan açıklamada şu ifadeler kullanılmıştı:

Kripto varlık piyasası katılımcıları arasındaki son iflaslar ve mali sıkıntı, bu piyasalarda yaygın bozulmaya neden oldu. Şirketlerin Federal Menkul Kıymetler Yasaları kapsamında, bu olayların ve ikincil olayların işleri üzerinde sahip olduğu veya olabileceği doğrudan veya dolaylı etkilerle ilgili açıklama yükümlülükleri olabilir.

Bu ifadelerin ardından şirketlere kripto para yatırımı sebebiyle herhangi bir riskle karşılaşıp karşılaşmadıkları soruluyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir