Epic Games GTA 5 sayesinde rekor kırdı!

Epic Games GTA 5

Epic Games GTA 5 sayesinde rekor kırdı!

ABONE OL 

Steam‘in en yakın rakiplerinden olan Epic Games geçtiğimiz aylarda GTA 5 dağıtmıştı. Son derece stratejik bir hamle olarak kabul edilen bu ücretsiz oyun hamlesi Epic Games’e rekor kullanıcı sağladı.

Epic Games GTA 5 Dağıttı, Faydasını Gördü

Epic Games, GTA 5 dağıtarak kullanıcı sayısını milyonlarca arttırmayı başardı. GTA 5 sayesinde 7 milyon yeni kullanıcı kazanmayı başardı. En yakın rakibi Steam ile arasındaki milyonlarca kullanıcı farkı bulunan Epic Games, ücretsiz oyun dağıtma hamleleri uygulayarak her hafta iki yeni oyunu kullanıcılarına hediye ediyor.

Epic Games 2019 yılının aralık ayında 32 milyon kullanıcıya sahipti. 2020 yılının aynı döneminde ise kullanıcı sayısı 56 milyona yükseldi. Şu an ise 61 milyondan fazla aktif kullanıcısı bulunan Epic Games’in rakibi Steam’in ise 120 milyondan fazla aktif kullanıcısı bulunuyor.

Epic Games'te gelecek hafta 319 TL'lik 2 oyun ücretsiz
Epic Games GTA 5 sayesinde rekor kırdı!

Fortnite Geliri Ortaya Çıktı!

Battle Royale oyunlar arasında büyük ilgi gören Fortnite, Epic Games ve People Can Fly tarafından geliştirilmişti. Epic Games platformu üzerinden satışı gerçekleştirilen oyun, oyun içi satın almaları da içeriyor. Epic Games ile Apple arasındaki davanın konusu olan Fortnite oyunun son iki yıldaki gelirleri ortaya çıktı.

Epic Games tarafından oyunun iOS sürümüne oyun içi satın alma ekranı eklenmesi ve Apple‘ın devre dışı bırakılmasıyla birlikte davalık olan taraflar henüz anlaşamadı. Dev bir gelir ile ilgili hak iddia eden her iki tarafta davada mali raporlar sundu. Epic Games’in raporuna göre şirket son iki yıl 5.5 milyar dolar kâr elde etti. Şirketin aynı dönemde 9 milyar dolardan fazla gelir elde ettiği iddia ediliyor. Bu konuda kesin bir bulunmuyor çünkü Epic Games, Fornite üzerinden elde ettiği geliri açıklamıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir