Redmi Note 8 MIUI 12.5 güncellemesi alıyor!

Redmi Note 8 MIUI 12.5 güncellemesi

Redmi Note 8 MIUI 12.5 güncellemesi alıyor!

ABONE OL 

Xiaomi‘nin alt markalarından olan Redmi‘nin en çok satılan akıllı telefonlarından olan Redmi Note 8 MIUI 12.5 güncellemesi almaya başlıyor.

Redmi Note 8 MIUI 12.5 Güncellemesi Almaya Başlıyor

İlk olarak Çin’deki kullanıcılara gönderilecek olan güncellemenin kodu V12.5.1.0.RCOCNXM olacak. Güncellemenin ”Kararlı Beta” Henüz güncelleme global olarak tüm kullanıcılara gönderilmedi ancak kısa bir süre sonra Android 11 temelli MIUI 12.5 güncellemesi tüm cihazlara gönderilecek.

Redmi Note 8 MIUI 12.5 güncellemesi alıyor!

5G Lideri Xiaomi!

Strategy Analytics tarafından yayınlanan son rapora göre Xiaomi, yüzde 26‘lık oranıyla en fazla 5G destekli Android akıllı telefon satan şirket oldu. Rapora göre 2021 yılının ikinci çeyreğinde 95 milyon adet 5G destekli akıllı telefon satışı gerçekleştirildi. Bu akıllı telefonların 24 milyonunu ise Xiaomi sattı.

Raporda dikkat çeken bir diğer akıllı telefon üreticisi ise Huawei oldu. Son 9 çeyrekteki verilerin toplamına göre en fazla 5G destekli akıllı telefon satan şirket Huawei oldu. Toplamda 95 milyon adet 5G destekli telefon satan Huawei, maruz kaldığı yaptırımlar sebebiyle bir gerileme içerisine girmiş bulunuyor. Bu da bir süre sonra rakiplerinin gerisinde kalacağını gösteriyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yazılım kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir