Epic Games, Activision ve EA Rusya’daki satışları durdurdu

Epic Games, Activision ve EA Rusya'daki satışları durdurdu

Epic Games, Activision ve EA Rusya’daki satışları durdurdu

ABONE OL 

Microsoft’un ardından Epic Games, Activision Blizzard, EA gibi oyun devleri Rusya’daki satışları durdurma kararı aldığını açıkladı.

Epic Games, Activision ve EA Rusya’daki Satışları Durdurdu

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından gelen tepkiler devam ediyor, birçok dev şirket Rusya’ya ambargo uyguluyor ve yaptırım kararı alıyor. Bu şirketlere oyun sektörünün devleri de katılmış durumda. Microsoft‘un genel satış yasağının ardından Microsoft tarafından satın alınan ve süreci devam eden Activision Blizzard, son yılların en popüler oyun akış platformlarından biri olan ve dağıttığı ücretsiz oyunlarla ön plana çıkan Epic Games ve FIFA, UFC, Formula 1 gibi önemli oyunlarla hafızalarımızda yer edinmiş olan Electronic Arts, Rusya’daki tüm satışlarını durdurma kararı aldı.

Netflix Rusya’daki Hizmetlerini Durduruyor

“Mevcut koşullar göz önüne alındığında, Rusya’daki hizmetimizi askıya almaya karar verdik.” açıklamasını yapan Netflix sözcüsü Emily Feingold, geçtiğimiz hafta Rusya’nın 20 kanalını yayınlaması gerektiği yasasına uymayacağını açıklamıştı.

Video akış platformu Netflix, Rusya’daki tüm yapımları ve satın almaları durdurduğunu duyurdu, şirketin Rusya’da 1 milyon civarı abonesi olduğu ve olaylar başlamadan önce dört orijinal Rus yapımı üzerinde çalışıldığını belirtti.

Netflix dışında Disney, Warner Bros., Paramount Pictures ve Sony gibi şirketler önümüzdeki dönemlerde vizyona girecek olan filmlerini Rusya’da gösterime sokmama kararı almıştı. Bu yapımların arasında The Batman, Turning Red gibi merakla beklenen filmler de yer alıyor.

TikTok Rusya’daki tüm yeni video yüklemelerini ve canlı yayınları durdurdu, Microsoft, Google, Apple ve Samsung gibi teknoloji devleri bu ülkedeki satışları askıya aldı. Rusya’ya Ukrayna’ya işgalinden dolayı bu gibi birçok yaptırım uygulandı ve uygulanmaya devam ediyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir