YouTube Podcast yayıncılarına teşvik için ödeme yapmaya başladı

YouTube podcast yayıncılarına teşvik için ödeme yapmaya başladı

YouTube Podcast yayıncılarına teşvik için ödeme yapmaya başladı

ABONE OL 

Podcast yayınlarının bazı kesimler tarafından video izlenmeye tercih edilmeleri nedeniyle YouTube Podcast yayıncılarına yayınlarını video olarak yüklemeleri için teşvik primi ödemeye başladığını açıkladı.

YouTube Podcast Yayıncılarına Teşvik İçin Ödeme Yapmaya Başladı

Bloomberg yaptığı haberde YouTube’un Podcast yayıncılarına programlarının video versiyonlarını oluşturmalarını sağlamak için para teklif ettiğini bildirdi. YouTube’un potansiyel olarak filme alınmış bölümleri ve diğer video tabanlı içerikleri finanse etmek için Podcast yayıncılarına 50.000 dolardan 300.000 dolara kadar değişen ücretler teklif ettiği belirtilen haberde H3 Podcast, Full Send Podcast ve Impaulsive gibi popüler Podcast yayıncılarına teklif gittiği belirtildi.

YouTube’un bu adımı Podcast konusunda önde gelen şirketlerden biri olan Spotify ile bir rekabete girmek amacıyla attığı belirtildi.

YouTube Podcast Yayıncılarına Teşvik İçin Ödeme Yapmaya Başladı

YouTube Paylaş Özelliğini Kapatabilir

Birkaç yıldır önemli sosyal medya platformları insanları yanlış bilgilendiren bilgilere karşı savaş açmış durumda. Bunun en önemli örneğini defalarca aldığı kararlarla Twitter göstermiş oldu. YouTube ise politikasında bazı değişikliklere giderek yanlış bilgilerin önüne geçmeye çalışıyor.

YouTube, yanlış içeriklere sahip olan videoların Paylaş butonu ile paylaşılmasını engellemeye hazırlanıyor. Şirket, bir videonun kaldırılmasını gerektirmeyecek ama içeriğin sınırda bir doğruluğa sahip olduğunu düşündüğü videoların Paylaş düğmesini kapatacak. Bu şekilde yanlış bilgiler ya da sınırda videoların yayılması engellenecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir