Disney+ yeni abonelik sistemini duyurdu

Disney+ yeni bir abonelik sistemi duyurdu

Disney+ yeni abonelik sistemini duyurdu

ABONE OL 

Disney+ son zamanlarda abone kazanmak amacıyla sürdürdüğü çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor, şirket yeni bir abonelik sistemi duyurdu.

Disney+ Yeni Abonelik Sistemini Duyurdu

Özellikle pandemi sürecinden sonra içerik platformlarına olan ilgi fazlasıyla arttı ve dev şirketler büyük bir rekabet içine girdiler. Bu şirketlerden biri de kendi evrenini oluşturan, süper kahraman yapımları denince akla ilk gelen sinema sektöründe dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Disney’in içerik platformu Disney+.

Geçtiğimiz hafta içi ortaya Disney+ tarafından yeni bir abonelik sistemi getirileceği iddiası ortaya atılmıştı ve Disney resmi bir açıklama yaparak iddiaları doğruladı. Reklamlı abonelik sistemi olarak gelecek olan yeni sistemin çalışmaları devam ediyor ve bu yıl içerisinde sunulmaya hazırlanıyor.

Disney yeni abonelik sistemini duyurdu

Şirket 2 yıl içerisinde kullanıcı sayısı hedefinin 260 milyon olduğunu açıklamıştı. Reklamlı abonelik sistemi muhtemelen daha uygun fiyatlı yapılarak kullanıcı çekmeyi amaçlayan bir sistem olacak ve bu da büyük olasılıkla Disney+’ın abone hedefine ulaşmasına büyük bir katkı sağlayacak.

Reklam artık içerik platformları için büyük bir gelir kaynağı, bunun en somut örneği Spotify’ın bir çeyrekte 400 milyon euro reklam geliri elde etmesi gösterilebilir. Disney şirketinin içerik platformu da muhtemelen uygun fiyatlı (ya da ücretsiz) reklamlı bir abonelik sistemi kuracak ve hem abone sayısını arttıracak hem de reklam geliri elde edecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir