Bitcoin balinaları almadan duramıyor

Bitcoin balina

Bitcoin balinaları almadan duramıyor

ABONE OL 

Kripto para piyasası bu hafta içinde ABD Başkanı Joe Biden tarafından kripto para düzenleyici tasarısını imzalanmasıyla birlikte düşüşe geçti. 65 bin dolar seviyelerinden 60 bin doların altına kadar gerileyen Bitcoin, Bitcoin balinalarının daha fazla ilgisini çekiyor.

En Büyük 3. Bitcoin Balinası Bitcoin Satın Aldı

Bitcoin balinaları Bitcoin‘de yaşanan en ufak düşüşte bile yeniden alım yapmaya devam ediyor. Kayıtlara göre en fazla Bitcoin bulunduran 3. en büyük cüzdan bugün yeniden Bitcoin alımı yaptı. Bu cüzdandaki Bitcoin miktarı 1.647 adet arttı. 1.647 Bitcoin ise 99 milyon dolara tekabül ediyor.

Bu alım Bitcoin balinalarının Bitcoin’in fiyatını önemsemeden yeniden alım yaptığını gösteriyor.

Bitcoin balinası
Bitcoin balinaları almadan duramıyor

Bitcoin Ne Zaman 100 bin Dolara Ulaşacak?

Fidelity Investment Küresel Direktörü Jurrien Timmer, yaptığı açıklamada Bitcoin’in 100 bin dolar seviyelerine ulaşması için iki yıla daha ihtiyacı olduğunu dile getirdi. 2023 yılında Bitcoin’in 100 bin dolara ulaşacağını ifade eden Timmer, altınla Bitcoin arasındaki ilişkiyi ise ”aynı takımdaki farklı oyuncular” olarak nitelendirdi. Jurrien Timmer şu ifadeleri kullanmıştı:

Bir arz modelim ve bir talep modelim var ve bu iki modelin bir sonraki ve son kesiştiği zaman birkaç yıl içinde yaklaşık 100.000 dolar.

Ayrıca açıklamalarında Bitcoin’in dolar ile her zaman bir ilişkisinin olacağını söyleyen Timmer, Bitcoin’in doların hegamonyasını tehdit etmediğini söylemişti:

Bitcoin’in doları veya doların rezerv durumunu gerçekten tehdit ettiğini düşünmüyorum. Doların rezerv para birimi olarak hegemonyasının risk altında olduğunu düşünmüyorum.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir