En büyük 10 kripto para – 7 Mart 2021 (VİDEO)

 En büyük 10 kripto para – 7 Mart 2021 (VİDEO)

En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz. (En büyük 10 kripto para – 7 Mart 2021)

En Büyük 10 Kripto Para’da Son Durum

Bitcoin 50.480 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. Bitcoin dominasyonu %0.8 azalarak %60.5’e geriledi. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki 102 milyar dolar artarak 941 milyar dolara seviyelerine yükseldi. Kripto para piyasasının toplam hacmi 194 milyar dolar artarak 1 trilyon 556 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.

En büyük 10 kripto para – Coinmarketcap sitesinin verilerinden alınmıştır.

Bu Hafta Yaşanan Kripto Para Gelişmeleri

 • MicroStrategy yeniden Bitcoin satın aldı. Geçtiğimiz günlerde 1 milyar 26 milyon dolar değerinde toplamda 19.452 Bitcoin satın alan şirket son olarak 15 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldı.
 • Bitcoin madencileri geçtiğimiz şubat ayında rekor gelir elde etti. Bitcoin’in tüm zamanların zirvesi olan 58.330 dolar seviyelerini gördüğü şubat ayında Bitcoin madencileri 1.36 milyar dolar gelir elde etti.
 • Kripto para şirketi Chiliz ABD’ye açılıyor. Socios isimli projesiyle futbol ve e-spor takımlarının taraftar token’ını üreten şirket son günlerde giderek popülerleşiyor.
 • Elon Musk, kripto para ve Bitcoin’lere olan ilgisiyle biliniyor. Bunu bilen dolandırıcılar Elon Musk‘ın ismini kullanarak bir Bitcoin adresi paylaştı. Bu adrese 467 bin dolar değerinde Bitcoin gönderildi.
 • Chiliz şirketin Socios projesi kapsamında Göztepe Spor Kulübü ile anlaşıldı.Taraftar token’ Göztepe token ($GOZ) ismiyle ön satışa sunulacak.
 • Hakkındaki kara para aklama iddialarının ardından Singapur’da olduğu ortaya çıkan BitMEX CEO’su Arthur Hayes‘in 6 Nisan tarihinde ABD’ye teslim olabileceği konuşuluyor.
 • FED Başkanı Jerome Powell açıklamalarda bulundu. Bu açıklamaların yapılmasıyla birlikte Bitcoin fiyatında 50 bin doların üzerinde seyreden Bitcoin 48 bin doların altına geriledi.
 • Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), geçtiğimiz ay Ripple‘a dava açmıştı. SEC dava sebebini ise lisanssız menkul kıymet satışı olarak açıklanmıştı. Ripple (XRP) şirketi mahkemeye yaptığı başvuruda haksızlığa uğradıklarını belirtti.
 • MicroStrategy bugün yine Bitcoin aldığını açıkladı. Ortalama olarak 48.888 dolar fiyatıyla 205 Bitcoin satın alan şirket 10 milyon dolarlık Bitcoin satın almış oldu.
 • Twitter CEO’su Jack Dorsey, tweet’lerin NFT olarak satın alınabileceği bir devri başlattı. Kendi tweet’i ile başlayan bu devir, NFT‘nin daha fazla kitleye ulaşmasını sağlayabilir.
 • Korona virüsü sebebiyle oluşan maddi hasarları onarmak için planlanan bu teşvik paketi ilk olarak ABD Temsilciler Meclisi‘nin ardından ABD Senatosu‘nda da onaylandı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir