En büyük 10 kripto para – 6 Haziran 2021 (VİDEO)

En büyük 10 kripto para

En büyük 10 kripto para – 6 Haziran 2021 (VİDEO)

ABONE OL 

En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz. (En büyük 10 kripto para – 6 Haziran 2021)

En Büyük 10 Kripto Para’da Son Durum

Bitcoin 36.230 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. Bitcoin dominasyonu %1.7 azalarak %41.3’e geriledi. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki 6 milyar dolar artarak 677 milyar dolar seviyelerine yükseldi. Kripto para piyasasının toplam hacmi 85 milyar dolar artarak 1 trilyon 642 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.

En büyük 10 kripto para – Coinmarketcap sitesinin verilerinden alınmıştır.

Bu Hafta Yaşanan Kripto Para Gelişmeleri

 • Binance Smart Chain (BSC)’de faaliyet gösteren Belt Finance hack saldırılarından nasibini aldı. Geçtiğimiz günlerde yine BSC‘de faaliyet gösteren BurgerSwap hacklenmişti.
 • Kripto paralara olan olumsuz tavrıyla bilinen Hindistan‘dan kripto paralarla ilgili olumlu bir haber geldi. Hindistan Merkez Bankası (RBI), kripto para yatırımcılarının bankalar tarafından uyarılmalarını içeren genelgenin geçerli olmadığını açıkladı.
 • Bitcoin işlem ücretleri ocak ayından bu yana düşmediği bir seviye olan 7 doların altına geriledi. Bitcoin işlem ücretleri 21 Nisan tarihinde 62.8 dolara kadar yükselmişti.
 • Coinbase yaklaşık 1 saat önce internet sitesinden bir duyuru yayınladı. Bu duyuruda kullanıcıların sahip oldukları Coinbase kartlarını Apple Pay ve Google Pay uygulamalarına entegre ederek kullanabileceklerini açıkladı. Ayrıca bu şekilde kullanım sağlayan kullanıcılara yüzde 4 oranında geri ödeme yapılacağı açıklandı.
 • Dogecoin Coinbase’de listelendi.
 • Tayland da dijital para birimi geliştiren ülkeler arasında giriyor. Çin’in öncülüğünde süren ulusal para birimlerinin dijitalleştirilmesi (CBDC) projelerine Tayland da dahil oluyor. Tayland Merkez Bankası (BoT), Tayland’ın para birimi Tayland Bahtı’nı dijitalleştirmek için adım atmaya başladı.
 • Avrupa Merkez Bankası dijital para birimleri konusunda Avrupa Birliği üyesi ülkeleri uyardı. Yakın zamanda CBDC projesini başlatmayan üye ülkelerin ekonomik olarak özerklikle karşı karşıya kalabilecekleri ifade edildi.
 • Google, kripto para reklam yasağını kaldırdı.
 • Bitcoin’in ardından en büyük ikinci kripto para olan Ethereum‘un geçtiğimiz aylarda duyurulan Ethereum 2.0 güncellemesi için kilitlenen ETH sayısı 5 milyonu aşarak 5 milyon 250 bin ETH‘a ulaştı.
 • Apple’ın kurucularından olan Steve Wozniak, ismi kullanılarak YouTube üzerinden kripto para dolandırıcılığı yapılan isimler arasında yer alıyor. Wozniak da bu tür olaylar sebebiyle YouTube‘a dava açtı ve YouTube’un bu yayınları engellemediğini öne sürdü. Fakat mahkeme bu konuda Wozniak‘ı haksız buldu. Mahkeme tarafından yapılan açıklamada YouTube’un kullanıcılar tarafından yayınlanan içeriğin sorumluluğundan koruyan federal yasaların olduğunu ifade etti.
 • Çin Halk Cumhuriyeti resmi medya kuruşu olan Xinhua tarafından yapılan açıklamalarda Bitcoin ve kripto para alıp satmanın risklerinden bahsedildi. Bu risklerden bahsedilmesinin ardından Çinli vatandaşların bu riski alma konusunda özgürlükleri de belirtildi.
 • Hindistan Merkez Bankası Başkanı, kripto paraların riskli olduğunu ifade etti.
 • Oyun severler tarafından merakla beklenen GTA 6‘ya dair yeni bir detay ortaya çıktı. Yaptığı sızıntılarla başarısını kanıtlamış olan Tom Henderson‘a göre GTA 6‘da para birimi olarak Bitcoin‘de yer alacak.
 • DeFi piyasa değeri 67 milyar dolara yükseldi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.