Ruffer Investment Bitcoin satışını tamamladı!

Ruffer Investment Bitcoin

Ruffer Investment Bitcoin satışını tamamladı!

ABONE OL 

Dünyaca ünlü yatırım şirketi Ruffer Investment Company, kasım ayında 744 milyon dolarlık Bitcoin aldığını açıklamıştı. Fon büyüklüğünün yüzde 2.7‘si ile alınan Bitcoin‘ler 1 milyar dolardan daha fazla kâr ile satıldı.

Ruffer Investment Bitcoin’lerini Sattı

Ruffer Investment Company, 744 milyon dolar değerinde Bitcoin satın almıştı. Satın alımının ardından Bitcoin popülerliği arttı ve bu da fiyata etki etti. Şirketin yatırım yatırım direktörü Hamish Baillie, yaptığı açıklama ile Bitcoin yatırımının süreçlerinden ve elde edilen kârdan bahsetti:

“Fiyat ikiye katlandığında, aralık ayında ve ocak ayının başında müşterilerimiz için biraz kâr satışı yaptık. Pozisyonu aktif olarak yönettik ve nisan ayında son dilimi sattığımızda toplam kâr 1.1 milyar doların biraz üzerindeydi.” 

Ruffer Investment
Ruffer Investment Bitcoin satışını tamamladı!

Ruffer Investment Company Yatırım Direktörü Duncan MacInnes, şirketin Bitcoin satın aldığı dönem şu açıklamaları yapmıştı:

“Bitcoin’in yükselişini birkaç yıldır takip ediyoruz. 2017’de çok kuşkuluyduk ve her zaman toplantılarda güldüğümü hatırlıyorum. Ancak 2020’de her şey değişti. Bitcoin almak için ekonomik ortam daha iyi olamazdı. Her yerde negatif faiz oranları ve tahvil getirileri görüyoruz. Pandemi nedeniyle nakit parayla savaşın arttığını gördük. Aynı zamanda her şey dijitalleşiyor, hayatlarımız bir yıl öncesine göre çok daha dijital.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.