En büyük 10 kripto para – 6 Aralık 2020 (VİDEO)

 En büyük 10 kripto para – 6 Aralık 2020 (VİDEO)

En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz. (En büyük 10 kripto para – 6 Aralık 2020)

En Büyük 10 Kripto Para’da Son Durum

Bitcoin 19.030 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. Bitcoin dominasyonu %0.4 artarak %62.6’ya yükseldi. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki 15 milyar dolar artarak 352 milyar dolara seviyelerine yükseldi. Kripto para piyasasının toplam hacmi 23 milyar dolar artarak 564 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.

Coinmarketcap sitesinin verilerinden alınmıştır.

Bu Hafta Yaşanan Kripto Para Gelişmeleri

  • RealVision isimli finans şirketinin CEO’su Raoul Pal, sahip olduğu altınları satarak yüzde 80‘e yüzde 20 oranında Bitcoin ve Ethereum satın alacağını açıkladı.
  • Bitcoin, 2017 yılının aralık ayından bu koruduğu 19.666 dolarlık rekorunu bugün kırdı ve 19.864 dolara yükseldi. 361 milyar dolara yükselen Bitcoin market değeri ise birçok devasa şirketi geride bıraktı.
  • Uzun bir süredir beklenen Ethereum 2.0 ağına nihayet bugün TSİ 15:00‘da geçildi. Güncelleme için 524.288 Ethereum toplanması gerekiyordu. 24 Kasım tarihinde gerekli Ethereum miktarına ulaşılmasıyla birlikte 1 Aralık tarihi verilmişti.
  • Çin Halk Cumhuriyeti‘nin Bitcoin‘e olan bakış açıcı kripto para yatırımcıları tarafından az çok bilinse de günden güne Çin‘in bakış açısının olumsuza döndüğünü açıkça ortaya koyuyor. Yapılan son açıklama ile Çin Halk Cumhuriyeti vatandaşlarının Bitcoin’e değil Blockchain odaklanmaları gerektiği belirtildi.
  • Avustralya merkezli kripto para borsası BTC Markets, yapmış olduğu bir hata yüzünden 270 bin kullanıcısının verilerini açık etti. Bu hata sebebiyle 270 bin kişinin borsa bilgileri risk altına girdi.
  • Geçtiğimiz günlerde Bitcoin alım ve satımı işlemlerini başlatan PayPal‘ın CEO’su Dan Schulman‘dan kripto para açıklaması geldi. Bu açıklama ile birlikte kripto para piyasasına giriş için tam zamanı olduğunu ifade etti.
  • Dünyanın en büyük üçüncü kripto para birimi olan Ripple (XRP) CTO’su yaptığı açıklama ile yatırımcılar tarafından istenirse 48 milyar XRP yakılabilir. Çoğunluğun fikrinin uygulanabileceğini belirten Ripple CTO’su David Schwartz, yaptığı açıklama ile dikkatleri üzerine çekti.
  • Dünyaca ünlü müzik platformu Spotify, kripto para uzmanı ilanı açtı ve kripto para hamlesi yapmaya hazırlanıyor. İşe alınacak kripto para uzmanının Spotify ödeme sistemiyle ilgili hamleler yapması bekleniyor.
  • MicroStrategy isimli yazılım ve iş zekası şirketi 50 milyon dolar değerinde Bitcoin alımı gerçekleştirdiğini açıkladı. Daha öncede 425 milyon dolar değerinde Bitcoin satın alan şirket önceki alımı gerçekleştirdiği zaman, yeniden alım yapacaklarını belirtmişti.
  • Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance, geçtiğimiz yıl 570 milyon dolar kâr elde etmişti. Bu yıl şirketin kâr beklentisi 800 milyon dolar ile 1 milyar dolar arasında olduğu açıklandı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir