En büyük 10 kripto para – 5 Nisan 2020

En büyük 10 kripto para

En büyük 10 kripto para – 5 Nisan 2020

ABONE OL 

En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz. (En büyük 10 kripto para – 5 Nisan 2020)

Bitcoin şu an 6798 dolar fiyatıyla alıcı buluyor. Bitcoin bu hafta yukarı yönlü bir hareket sergiledi. Bitcoin dominasyonu ise %0.2 artarak %65.1‘e yükseldi. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki hacmi 12 milyar dolar artarak 124 milyar dolara yükseldi. Kripto para piyasasının toplam hacmi ise 18 milyar dolar artarak 191 milyar dolara yükseldi. Genel hatları itibariyle piyasaya dolar girişi Bitcoin’in fiyatını olumlu yönde etkilediği anlaşılıyor.

En büyük 10 kripto para birimlerinin güncel tablosu aşağıdaki gibidir:

Coinmarketcap sitesinin verilerinden alınmıştır.

Bu Hafta Yaşanan Kripto Para Gelişmeleri

  • Düşüşlerin başlaması yatırımcıları alışa yöneltti. Panik haline girmeyip tam tersine bunu bir fırsat olarak gördükleri ortaya çıktı. Düşüş yaşandığı sıralar Coinbase borsasına 1.3 milyar dolar değerinde ulusal para ve kripto para yatırıldı. Coinbase, normal zamana göre 3 kat fazla kullanıcının borsaya kaydolduğunu da dipnot olarak ekledi.
  • Dünyayı etkisi altına alan Korona virüsü, dolandırıcıların ekmeğine de yağ sürüyor. İnsanların en değer verdikleri şey olan sağlıkları üzerinden insanları dolandırmaya çalışan kişiler, sahte Korona virüsü aşısını Bitcoin ile satmaya çalıştılar. FBI çalışmaları ile dolandırıcılığı ortaya çıkardı ve satışı gerçekleştiren web siteleri kapatıldı.
  • Ünlü kripto para borsası Binance, kripto para listeleme platformu olan Coinmarketcap’i satın aldı. Binance’in Coinmarketcap’i satın almak için ne kadar ödeme yaptığı ise bilinmiyor.
  • İspanya’da Korona virüsü sebebiyle 10 binden fazla insan hayatını kaybetti. Dünyanın adeta yeni belası olan Korona virüsünün tedavisi için ortaya çıkan yüksek masrafları karşılamak adına İspanya hükümeti yeni vergi kalemleri oluşturmaya başladı. Kripto para yatırımcıları ilgilendiren yeni vergi kalemi, 66 bin kripto para yatırımcısına bildirildi. Getirilen yeni vergi kripto para yatırımı yapan, yurt dışından gelir elde eden ve gayrimenkul yatırımlarından gelir elde edenleri kapsıyor.
Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Kripto para serimiz;

En büyük 10 kripto para – 29 Mart 2020

En büyük 10 kripto para – 22 Mart 2020

En büyük 10 kripto para – 15 Mart 2020

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.