Dolandırıcıların son hedefi Coinbase oldu

Dolandırıcıların son hedefi Coinbase oldu

ABONE OL 

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Coinbase‘in 1.63 milyon aboneye sahip olan Youtube kanalı çalındı. Çalınan Youtube kanalında eski bir yayının görüntüsünü canlı yayın gibi paylaşarak verdiklerinin iki katını almayı vaat eden bir dolandırma düzeni kuruldu. Bunu gören aboneler ise Bitcoin’lerini vermeye başladı ve dolandırıcılar hedeflerine ulaşmış oldu.

Coinbase Dışında Birçok İsim Bu Yöntemde Kullanıldı

Daha önce de Bill Gates, Vitalik Buterin gibi önemli isimlerin görüntüleri ile dolandırıcılık yapanlar bu sefer Coinbase CEO’su Brian Armstrong‘u seçti. Armstrong’un görüntüleri ile yüzlerce kişi dolandırıldı. Bitcoin yatırımcılarına kimsenin böyle vaatler vermeyeceği unutulmamalıdır. Böyle kolay gelir vaat eden videolar, uygulamalar ve kişilerden uzak durulmalıdır.

Canlı yayın gibi görünen ve aslında öyle olmayan bir video olan sayesinde an itibariyle 4.20 BTC (201.700 TL) dolandırıldı.

Bitcoin dolandırıcıları her yöntemi deniyorlar. Daha öncede Korona virüsü bulaştırmakla tehdit eden dolandırıcılar pes dedirtiyor.

Bitcoin Dolandırıcıları Virüs İle Tehdit Ediyor

Kimliği belirsiz şahıs bir aileye Korona virüsünü bulaştırmakla tehdit etti ve 4.000 dolar değerinde Bitcoin talep etti. ExecuteMalware isimli bir Twitter kullanıcısının paylaşımıyla ortaya çıkan durumda kimliği belirsiz şahıs, mail yoluyla aileye ulaşıyor. Ulaştığı ailenin verilerini de elinde tuttuğunu belirten şahıs Bitcoin dolandırıcılığı yapıyordu. Bu yöntemle aileyi korkutup sahip oldukları Bitcoin’leri talep ediyorlardı.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.