En büyük 10 kripto para – 28 Haziran 2020

 En büyük 10 kripto para – 28 Haziran 2020

En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz. (En büyük 10 kripto para – 28 Haziran 2020)

Bitcoin şu an 9088 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. Bitcoin dominasyonu %0.2 artarak %64.9’a yükseldi. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki hacmi 5 milyar dolar azalarak 167 milyar dolara geriledi. Kripto para piyasasının toplam hacmi ise 8 milyar dolar azalarak 258 milyar dolara geriledi.

Coinmarketcap sitesinin verilerinden alınmıştır.

Bu Hafta Yaşanan Kripto Para Gelişmeleri

 • 1980 ve 1999 yılları arasında doğan bireyler Y kuşağı olarak nitelendiriliyor. Bu kuşaktaki insanların Bitcoin‘e daha fazla güvendiği ortaya çıktı. Bankalardansa Bitcoin’e güvenen nesil hiç azımsanmayacak kadar güçlü.
 • Singapur menşeili kripto para borsası ABCC satıldı. AsiaOne isimli kaynağın haberine göre ABCC borsası Calvin Ng tarafından satın alındı. 2018 yılının en büyük 5 kripto para borsası arasında yer alan ABCC‘nin ne kadar ücret ödenerek alındığı ise henüz bilinmiyor.
 • Chiliz ile ortaklık kuran Barcelona kendi kripto parasını üretmişti. Satışa çıkan BAR token’lar adeta kapış kapış satıldı. 1.3 milyon dolarlık satışın büyük bir kısmını ise Türkler sayesinde gerçekleştirildi.
 • En büyük 10 kripto paradan biri olan EOS bugün bir transferle günü açtı. 26.316.339 EOS 24 saat içerisinde oluşturulan bir hesaba transfer edildi. Gerçekleştirilen bu transfer Whale Alert tarafından ortaya çıkarıldı.
 • Dünyaca ünlü ödeme sistemi PayPal yakın zamanda Bitcoin alım satımına başlayabilir. Kripto para borsalarından para çekme işlemlerinde kullanılan PayPal, Bitcoin alım satımına yönelik çalışmalarını sürdürüyor.
 • Chainlink (LINK) isimli kripto para birimi Çin Ulusal Blockchain Hizmetler Ağı (BSN) ile gerçekleştirdiği anlaşma sonrası rekor fiyata doğru yükseldi.
 • En büyük 2. kripto para olan Ethereum‘da endişe veren bir transfer gerçekleştirildi. PlusToken ismiyle yaklaşık 3.9 milyar dolar değerinde kripto parayı iflası gerekçe göstererek alıp kayıplara karışan çete sahip olduğu varlıkları hareket ettiriyor.
 • Telegram geliştirmek isteyip de engellerle karşılaştığı kripto para ve Blockchain projesi sebebiyle ceza ödemek zorunda! Telegram Open Network (TON) isimli Blockchain ve GRAM isimli kripto para projesi SEC‘in açtığı dava sonrasında 18.5 milyon dolarlık bir ceza ile karşı karşıya kaldı.
 • Hackerlar 5 kripto para borsasını hedef aldı. Bu hedeflere saldırı düzenleyen hackerlar yaklaşık 200 milyon dolar değerinde kripto para çaldı. ClearSky isimli siber güvenlik şirketinin açıklamasıyla ortaya çıkan durum sonrasında yatırımcıların kripto para borsaların güvenli olup olmadıkları düşünmelerine sebep oldu.
 • Social Capital CEO’su milyarder Chamath Palihapitiya Bitcoin hakkında birtakım açıklamalar yaptı. Bitcoin’in hükümetlere karşı adeta bir sigorta görevi gördüğünü belirten Palihapitiya, insanların bu tarz sigortalara ihtiyaçları olduğunu da vurguladı.
 • Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Huobi yaklaşık 3 yılın ardından ülkesi Çin’e dönüyor. 2017 yılında Çin’e kripto para borsalarına ve ICO (Token arzı) işlemlerine getirilen kısıtlamalar sebebiyle merkezi Çin’den taşımak zorunda kalmıştı.
 • Dünyada kullanımı yaygınlaşan Blockchain teknolojisi hayatımızın her aşamasından kullanmaya başlandı. Özellikle Çin, Blockchain teknolojisinin kullanımında dünya ülkelerine liderlik yapıyor. Son gelişmelerle birlikte Blockchain teknolojisi Çin’de kamu ihalelerinde kullanılmaya başlandı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir