Çin Blockchain teknolojisini ihalelerde kullanmaya başladı

 Çin Blockchain teknolojisini ihalelerde kullanmaya başladı

Dünyada kullanımı yaygınlaşan Blockchain teknolojisi hayatımızın her aşamasından kullanmaya başlandı. Özellikle Çin, Blockchain teknolojisinin kullanımında dünya ülkelerine liderlik yapıyor. Son gelişmelerle birlikte Blockchain teknolojisi Çin’de kamu ihalelerinde kullanılmaya başlandı.

Çin Blockchain’i İhalelerde Kullanmaya Başladı

Çin kamu ihalelerinde Blockchain teknolojisini kullanmaya başladı. Çin’in Kumming kentinin yöneticileri PUBG yapımcı şirketi Tencent ile anlaşarak Kunyilian isimli bir Blockchain platformu kurdu. Kun­y­il­ian ismi verilen Blockchain platformu sayesinde kamu ihaleleri gerçekleştirilmeye başlandı.

Çin Blockchain ve kripto para alanında adeta öncü ülke olarak konumlandırılıyor. Bu sebepten dolayı gelişen Blockchain teknolojisi ve artan kullanım alanıyla başarıları yakalıyor.

Çin Dijital Yuan’ı Test Etmeye Başlamıştı

Çin’in dijital para birimini test etmeye başlıyor. Korona virüs sebebiyle bir süre aksayan çalışmalar, Çin’in büyük ölçüde Korona virüsünün önüne geçmesiyle yeniden devam etmeye başladı. Çin bu konuda 4 adet pilot şehir seçti. Bu şehirler sırasıyla Shenzhen, Suzhou, Chengdu ve Xiongan olarak açıklandı.

Bu şehirlerde belirli aralıkla testlerin başlayacağı ve raporlar hazırlanacağı ardından ise ülke genelinde kullanması için gerekli çalışmaların yapılacağı bildirildi. 4 Nisan tarihinde Çin Merkez Bankası (PBoC)’nın yaptığı açıklamada dijital para biriminin araştırılması ve geliştirilmesine devam edileceği belirtilmişti.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirleriniz yorum olarak yazmayı unutmayın.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir