En büyük 10 kripto para – 26 Haziran (VİDEO)

En büyük 10 kripto para

En büyük 10 kripto para – 26 Haziran (VİDEO)

ABONE OL 

En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz. (En büyük 10 kripto para – 26 Haziran 2022)

En Büyük 10 Kripto Para’da Son Durum

Bitcoin 21.395 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. Bitcoin dominasyonu %0.9 azalarak %42.4 seviyesine geriledi. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki değeri 47 milyar dolar artarak 408 milyar dolar seviyelerine yükseldi. Kripto para piyasasının toplam hacmi 124 milyar dolar artarak 963 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.

Coinmarketcap adresinden alınmıştır.

Bu Hafta Yaşanan Kripto Para Gelişmeleri

 • İran daha önce de yaptığı gibi yaz aylarında artan elektrik tüketimini kontrol altında tutmak için rutin bir hamle yaptı. Geçtiğimiz yıllarda da yaptığı gibi yaz aylarında kripto para madencilerine sağlayan elektriğin kesileceği açıklandı.
 • Tayvan Merkez Bankası, NFT konusunda yaptığı çalışmalar sonucunda NFT yatırımının tehlikeli olabileceğini ve dikkatli olunması gerektiği açıkladı.
 • Sabit fiyatlı kripto para olan USDT‘nin geliştiricisi Tether şirketi yeni bir sabit fiyatlı kripto para duyurmaya hazırlanıyor. Sterlin fiyatına sabit olacak olan bu yeni kripto paranın ismi ise GBPT olacak.
 • DeFi piyasa değeri 39 milyar dolara geriledi!
 • LUNA ve UST çöküşüyle isminden her zaman söz ettiren Terra CEO’su Do Kwon, Wall Street Journal‘a konuştu. Yaptığı açıklamada dolandırıcı olmadığını ifade etti.
 • Binance CEO’su Changpeng Zhao,Bitcoin’in yeniden rekor kırmasının birkaç ay ile iki yıl arasında bir sürenin gerektiğini ifade etti.
 • Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance, dünyanın gelmiş geçmiş en iyi futbolcuları arasında yer alan Cristiano Ronaldo ile partnerlik anlaşması yaptı.
 • Kripto paralara ve Blockchain ağlarına yapılan siber saldırılara bir yenisi eklendi. Harmony (ONE) olarak bildiğimiz kripto para tarafından kullanılan Horizon köprü ağı siber saldırıya uğradı. Bu saldırıda kaybın 100 milyon dolar olduğu açıklandı.
 • Çin merkezli sosyal medya uygulaması WeChat, kripto para içeriklerini tamamen kaldırmak için bir güncelleme yayınladı. Bu güncelleme NFT desteğini de ortadan kaldırıyor.
 • Geçtiğimiz aylarda siber saldırıya uğrayan ve 552 milyon doların çalındığı Axie Infinity Ronin köprüsü yeniden aktif hale getirilecek. Axie Infitiniy geliştiricisi Sky Mavis tarafından yapılan açıklama saldırıyı yeniden akıllara getirdi.
 • 6 Haziran verilerine göre Bitcoin madencilerinin elektrik tüketimi 14.34 gigawatt iken son günlerde bu tüketimin 10.65 gigawatt seviyelerine geriledi görüldü.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir