Arnavutluk kripto paraları vergilendirmeye hazırlanıyor

Arnavutluk kripto para

Arnavutluk kripto paraları vergilendirmeye hazırlanıyor

ABONE OL 

Kripto paralarla ilgili çalışmalar yapan ülkeler arasında Arnavutluk da yer alıyor. Gelen iddialara göre önümüzdeki yıldan itibaren Arnavutluk kripto paraları vergilendirmeye hazırlanıyor.

Arnavutluk Kripto Para Adımlarını Hızlandırıyor

Exit’in haberine göre Arnavutluk 2023 yılından itibaren kripto paraları vergilendirmeye hazırlanıyor. 2020 yılından itibaren Arnavutluk‘da süren tartışmalara noktanın önümüzdeki yıl konacağı ve vergilendirmenin başlaması bekleniyor.

Konu ile ilgili bir yasa tasarısının hazırlandığı ve onaylanmasıyla birlikte halinde yürürlüğe girmesi bekleniyor. Yasa tasarısının bir bölümünde şu ifadeler yer alıyor:

Dijital biçimde yatırılabilen, alınıp satılabilen, aktarılabilen, ödeme veya yatırım amacıyla kullanılan kripto para birimleri dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere bir değişim aracı olarak kullanılabilen bir değerin dijital temsili.

Arnavutluk kripto paraları vergilendirmeye hazırlanıyor

Kazakistan Bitcoin Madenciliğinde Yeni Kararlar Açıklayacak

Bitcoin madencilerinin Çin’in baskıları ardından tercih ettikleri ülkeler arasında yer alan Kazakistan, yeni adımlar atmaya hazırlanıyor. Bitcoin madencilerinin Kazakistan’daki ödedikleri vergileri arttırmak isteyen Kazakistan hükümeti, vergilendirme birimini Bitcoin olarak değiştirmek istiyor.

Bu da Bitcoin fiyatının artması halinde daha fazla vergi ödeneceği anlamına geliyor. Kazakistan Ekonomi Bakanı Alibek Kuantyrov, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı:

Madenciler için vergi yükünü artırmayı düşünüyoruz, şu anda madenciler için vergi oranını kripto para biriminin değerine bağlamayı da düşünüyoruz. Kripto para birimi büyürse, bütçe için iyi olacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir