Bitcoin madenciliğinin elektrik tüketimi azaldı!

Bitcoin madenciliğinin elektrik tüketimi

Bitcoin madenciliğinin elektrik tüketimi azaldı!

ABONE OL 

Bitcoin fiyatının 3 aydır düşüş trendinde olması ve 20-21 bin dolar arasında seyretmesi sebebiyle Bitcoin madenciliğinin de azaldığı ortaya çıktı. Bitcoin madenciliğinin elektrik tüketiminde gözle görülür bir azalma yaşandı.

Bitcoin Madenciliğinin Elektrik Tüketiminde Azalma Yaşanıyor

Bitcoin fiyatının 20 bin dolar ile 21 bin dolar arasında seyretmesi birçok Bitcoin madencisine gelirden çok zarara sebep olmasından dolayı madenciliğin azaldığı ortaya çıktı. 6 Haziran verilerine göre Bitcoin madencilerinin elektrik tüketimi 14.34 gigawatt iken son günlerde bu tüketimin 10.65 gigawatt seviyelerine geriledi görüldü.

Bu seviyeyi anlamak için 24 Haziran 2022 tarihinde Türkiye’nin tükettiği elektrik miktarına göz atalım. Verilere göre 24 Haziran 2022 tarihinde ülkemizde 943 bin 93 megawatt olarak açıklandı.

Yaklaşık iki hafta öncesinde Bitcoin hash oranı tüm zamanların zirvesindeyken bugünlerde bu zirve seviyesinin çok gerisinde olduğu verilerle ortaya çıktı.

Bitcoin madenciliği
Bitcoin madenciliğinin elektrik tüketimi azaldı!

Bitcoin Madencileri Artık ABD’de!

Cambridge Üniversitesi tarafından yapılan araştırmaya göre Bitcoin madenciliğinin yeni merkezi ABD oldu. Yapılan araştırmanın detaylarına göre şu an Bitcoin madencilerinin yüzde 35.4‘ü ABD’de yer alıyor. ABD’yi yüzde 18.1 ile Rusya, yüzde 11 ile Kazakistan takip ediyor.

Cambridge Üniversitesi Alternatif Finans Merkezi Dijital varlıklar Başkanı Michel Rauchs konu ile ilgili şu açıklamayı yapmıştı:

Çin’deki kripto madenciliği üzerindeki hükümet tarafından zorunlu kılınan yasağın ani etkisi, Haziran 2021’de küresel ağ hash oranında %38’lik bir düşüş yaşamasına sebep oldu. Bu, kabaca Çin’in kısıtlamadan önceki hash oranındaki payına tekabül ediyor. Bu da Çinli madencilerin aynı anda operasyonları durdurduğunu gösteriyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir