Axie Infinity Ronin köprüsünü yeniden aktif edecek!

Axie Infinity Ronin saldırısı

Axie Infinity Ronin köprüsünü yeniden aktif edecek!

ABONE OL 

Geçtiğimiz aylarda siber saldırıya uğrayan ve 552 milyon doların çalındığı Axie Infinity Ronin köprüsü yeniden aktif hale getirilecek. Axie Infitiniy geliştiricisi Sky Mavis tarafından yapılan açıklama saldırıyı yeniden akıllara getirdi.

Axie Infinity Ronin Köprüsünü Aktif Edecek

Mart ayında siber saldırıya uğrayan Axie Infinity Ronin köprüsünün yeniden aktif hale getirileceği Axie Infitiniy geliştiricisi Sky Mavis tarafından açıklandı. Toplamda 552 milyon doların siber saldırı sonucunda çalınmasıyla dikkatler Axie Infinity‘e çevrilmişti. Yatırımcıların tepkisini çeken asıl konu ise saldırının üzerinden yaklaşık 1 hafta sonrasında saldırı tespit edilmesi olmuştu.

Ronin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre Ronin köprüsü 28 Haziran tarihinde yatırımcılara fonları iade edilerek yeniden aktif hale getirilecek. Yeniden aktif edilmesi için doğrulayıcıların hard-fork güncellemelerini yapmaları gerekecek.

Axie Infinity Ronin köprüsünü yeniden aktif edecek!

Neler Olmuştu?

Axie Infinity Ronin köprüsü siber saldırıya maruz kalmış ve bu saldırıda 173 bin 600 Ethereum ve 25.5 milyon USDC çalındığı ortaya çıkmıştı. Bu saldırının ilginç yanı ise üzerinden 6 gün geçtikten sonra fark edilmesi olmuştu. 23 Mart tarihinde Axie Infinity için geliştirilen Ethereum ağı köprüsü Ronin‘in saldırıya uğradığı açıklanmıştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir