WeChat kripto para içeriklerini tamamen kaldırıyor!

WeChat kripto para

WeChat kripto para içeriklerini tamamen kaldırıyor!

ABONE OL 

Çin merkezli sosyal medya uygulaması WeChat, kripto para içeriklerini tamamen kaldırmak için bir güncelleme yayınladı. Bu güncelleme NFT desteğini de ortadan kaldırıyor.

WeChat Kripto Paraları Hedef Aldı

Çin’in kripto para yatırımcılarına ve kripto para girişimlerine karşı tavrının olumsuz olduğu biliniyor. Çin’in Bitcoin madencilerini ülkeden adeta kovmasıyla birlikte kripto para piyasası büyük bir sarsıntı yaşamıştı.

Çin Halk Cumhuriyeti‘nin kripto paralara olan bu olumsuz tavrı son olarak WeChat güncellemesinde hissedildi. Çin merkezli sosyal medya uygulaması WeChat, NFT desteğini kullanıcılarına sunmuştu ve kripto para içeriklerini sansürlemiyordu. Ancak yayınlanan son güncelleme ile NFT desteğinin sona erdirildiği açıklandı. Aslında yasaklama NFT hesaplarına gerçekleştirildi ve NFT’ler ile alakası olan hesapların yasaklanmasını içeriyor.

WeChat ambargo
WeChat kripto para içeriklerini tamamen kaldırıyor!

STEPN Çin’de Kullanılmayacak

Solana tabanlı ”Move to Earn” projesi STEPN, dünya genelinde ciddi bir kullanıcı sayısına ulaşmıştı. Kullanıcılar, oluşturulan Metaverse’de ayakkabı satın alıyor ve telefonu elindeyken günde belirli bir miktar yürüyor ve GMT isimli kripto paradan elde ediyor. Bu sayede yatırımcılar günlük fiziksel yürüyüş aktivitesiyle gelir elde edebiliyordu.

Ancak yapılan açıklama ile birlikte Çin’deki faaliyetlerin sonlandırılacağı açıklandı. 15 Temmuz’a kadar Çinli kullanıcılar STEPN uygulamasını kullanmaya devam edebilecek ancak 15 Temmuz itibariyle IP ve GPS hizmetleri sonlandırılacak. Bu da uygulamanın kullanılmayacağı anlamına geliyor.

Ancak proje yöneticileri tarafından yapılan açıklamada Çinli kullanıcıların toplam kullanıcıların yalnızca yüzde 5‘ini oluşturduğunu ve fiyata etki etmeyeceğini ifade etti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir