En büyük 10 kripto para – 23 Mayıs 2021

En büyük 10 kripto para

En büyük 10 kripto para – 23 Mayıs 2021

ABONE OL 

En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz. (En büyük 10 kripto para – 23 Mayıs 2021)

En Büyük 10 Kripto Para’da Son Durum

Bitcoin 34.450 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. Bitcoin dominasyonu %6 artarak %46.2’ye yükseldi. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki 277 milyar dolar azalarak 640 milyar dolar seviyelerine geriledi. Kripto para piyasasının toplam hacmi 898 milyar dolar azalarak 1 trilyon 387 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.

En büyük 10 kripto para – Coinmarketcap sitesinin verilerinden alınmıştır.

Bu Hafta Yaşanan Kripto Para Gelişmeleri

 • Elon Musk, Bitcoin’in artık merkeziyetsiz olmadığını ifade ederek Dogecoin‘i savundu. Ayrıca Tesla şirketinin Bitcoin satmadığını ifade etti.
 • Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Ethereum cüzdanında yer alan SHIB token’ların yüzde 90‘ını yaktı. 6.74 milyar dolarlık token’ları yakan Buterin, kalan yüzde 10’luk kısmı da hayır kurumlarına bağışlayacağını açıkladı.
 • Tether, Avalanche ağını kullanmaya başlıyor.
 • ABD Federal Ticaret Komisyonu (FTC) hazırladığı raporda Ekim 2020 ve Mart 2021 tarihleri arasında 80 milyon dolar değerinde kripto para dolandırıcılığı meydana geldi. Raporun en dikkat çekici yanı ise 50 yaş ve üzeri yatırımcıların dolandırıldıklarını bildirme oranlarının düşük olmasıyla birlikte en fazla zarar eden grubunda yine bu yaş grubu olduğu belirtildi.
 • CoinMetrics verilerine göre bu ay Ethereum Blockchain ağı geliri rekor kıracak.
 • ABD’li serbest fon yöneticisi Bill Miller, Bitcoin’in 30 bin doları test etmesiyle ilgili CNBC‘ye açıklamalarda bulundu. Bu düşüşle birlikte kripto para piyasasından 1 trilyon dolara yakın bir varlık çıkış yapmıştı. Miller‘a göre Bitcoin fiyatının bu denli düşmesi onu daha çekici yapıyor. Böylesine sert bir düşüşün ardından Bitcoin’in hala güvenli bir yatırım olduğunu ifade eden Miller, yaşanan bu düşüşü türbülans olarak nitelendirdi.
 • F1 takımı RedBull NFT için Tezos ile anlaştı!
 • Socios platformu üzerinden ön satışa sunulan LOCK-1 isimli ön satış ile ilgili açıklama yapıldı. Bu açıklamaya göre 200 CHZ karşılığında satılan F1 token’ları daha önce olduğu gibi 4’e bölündü. Yani ön satışta 1 adet F1 token satın alan yatırımcılar 2 adet Aston Martin ($AM) token, 2 adet Alfa Romeo ($SAUBER) token sahibi olacak.
 • İngilizce kripto para birimi anlamına gelen ”Cryptocurrency” kelimesi dünya çapında aranma rekoru kırdı.
 • Avustralya Ekonomi Bakanı Jane Hume kripto para fiyatlarının eskisi gibi olmadığını belirterek yüksek riskli olduklarını ifade etti.
 • Kripto para şirketi Nexo’nun kurucu ortağı Antoni Trenchev, yaşanan Bitcoin düşüşünün kripto para piyasasına olumlu etkisi olacağını söyledi. Bu düşüşle birlikte yüksek kaldıraç oranlarına sahip pozisyonların ortadan kalktığını ve bunun da kripto para piyasasına olumlu etkisi olacağından bahsetti.
 • Çin Halk Cumhuriyeti Başkan Yardımcısı Liu He, bugün Devlet Mali İstikrar Komitesi‘ni topladı. Toplantının ardından açıklamalarda bulunan He, Bitcoin madenciliği ile sert tedbirler alacaklarını açıkladı. Liu He, Bitcoin madenciliğinin ve Bitcoin ticaretinin önüne geçmeleri gerektiğini belirterek gerekli önlemlerin alınacağını ifade etti.
 • Vitalik Buterin’e Elon Musk tarafından yapılan kripto para açıklamaları ve bu açıklamaların ardından piyasasının olumlu ve olumsuz etkilenmesi soruldu. CNN tarafından sorulan bu soruya Buterin şu şekilde cevap verdi: ”Biraz çılgınlık beklemenin mantıklı olduğunu düşünüyorum. Ama piyasaların öğreneceğini düşünüyorum. Elon sonsuza kadar bu etkiye sahip olmayacak.”
 • Elon Musk, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile nakit ve kripto paraların savaşında kripto paraların tarafında olduğunu açıkladı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.