Elon Musk kripto paraların tarafında olduğunu açıkladı

Elon Musk kripto para

Elon Musk kripto paraların tarafında olduğunu açıkladı

ABONE OL 

Dünyanın en dikkat çeken kişilerinden olan Elon Musk, kripto paralar ile ilgili yaptığı açıklamalar ile dikkatleri çekiyor. Geçtiğimiz hafta Bitcoin ile ile ilgili olumsuz açıklamalarda bulunan Musk, düşüşlere sebep olmuştu. Bugün Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile nakit ve kripto paraların savaşında kripto paraların tarafında olduğunu açıkladı.

Elon Musk Kripto Paralardan Yana!

Elon Musk, kripto paralar ile ilgili yaptığı açıklamalar ile fiyatları doğrudan etkileyebiliyor. Daha önce Twitter hesabından paylaştığı Dogecoin tweet’leri ile fiyatın 0.70 dolar seviyelerine yükselmesini sağlayan Elon Musk, çoğu zaman manipülasyonla suçlanıyor.

Bir takipçisinin kendisine yönelttiği ”Kripto paralar yüzünden size kızan insanlar hakkında ne düşünüyorsunuz?” sorusuna şu cevabı verdi:

”Gerçek savaş fiat ve kripto arasında. İkincisini destekliyorum.”

Elon Musk’ın bu açıklamasının ardından Bitcoin fiyatı yükselişe geçti. Yaptığı açıklamalarla kripto para piyasasında olumlu ve olumsuz hareketlere sebep olması ise büyük tepkiye sebep oluyor.

Elon Musk kripto paraların tarafında olduğunu açıkladı

Vitalik Buterin’den Elon Musk Açıklaması!

Vitalik Buterin’e Elon Musk tarafından yapılan kripto para açıklamaları ve bu açıklamaların ardından piyasasının olumlu ve olumsuz etkilenmesi soruldu. CNN tarafından sorulan bu soruya Buterin şu şekilde cevap verdi:

”Biraz çılgınlık beklemenin mantıklı olduğunu düşünüyorum. Ama piyasaların öğreneceğini düşünüyorum. Elon sonsuza kadar bu etkiye sahip olmayacak.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.