Kripto para piyasası 1.5 trilyon doların altına geriledi

Kripto para piyasası

Kripto para piyasası 1.5 trilyon doların altına geriledi

ABONE OL 

Geçtiğimiz çarşamba günü kripto para piyasası büyük bir gerileme dönemine girdi. Fiyatı 30 bin dolara kadar gerileyen Bitcoin ile birlikte kripto para piyasası da kırmızılara büründü.

Kripto Para Piyasası Kan Kaybediyor

Kripto para piyasası Bitcoin‘in geçtiğimiz eylül ayında başlayan yükselişiyle birlikte tamamen yükselişe geçmiş ve 2.5 trilyon dolarlık bir piyasa haline gelmişti. Bitcoin’in 64.863 dolara ulaşarak tüm zamanların zirvesine ulaşmasıyla birlikte birçok altcoin yükselişe geçmeye başlamış ve tüm zamanların rekorunu kırmıştı.

Geçtiğimiz çarşamba günü Bitcoin, Çin’den gelen açıklamalarla gerilemeye başladı. Ardından bu açıklamaların asılsız olduğu iddia edilse de 200 binden fazla Bitcoin’in satılmasıyla birlikte Bitcoin fiyatı 30 bin dolara kadar geriledi. Bu da piyasanın kan kaybetmesi anlamına geliyor. 2.5 trilyon dolar büyüklüğe ulaşmış olan kripto para piyasasının büyüklüğü şu an 1.5 trilyon doların gerisinde kalarak 1 trilyon 338 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.

Yine bu hafta içerisinde Çin Halk Cumhuriyeti Başkan Yardımcısı Liu He tarafından yapılan açıklamayla Bitcoin madenciliğinin ve Bitcoin ticaretinin önüne geçmeleri gerektiğini belirterek gerekli önlemlerin alınacağını belirtildi. Ancak yapılan bu açıklama Çin’de alınan ilk karar değil. 2009 yılından bu yana defalarca kez Çin’den bu tarz açıklamaların geldiğini belirtmek gerekiyor.

Kripto para piyasası 1.5 trilyon doların altına geriledi

Bitcoin Düşüşü, Engelleri Ortadan Kaldırmış Olabilir

Kripto para piyasasındaki oldukça yüksek riskli enstrümanlar arasında yer alan vadeli işlemler, yükseliş veya düşüş pozisyonu satın alma imkanı veriyor. Ancak bu işlemler yüksek kaldıraç oranlarıyla gerçekleştirildiğinde yatırımcılara yüksek kâr ile birlikte yüksek zarar ihtimalini de beraberinde getiriyor.

Kripto para şirketi Nexo’nun kurucu ortağı Antoni Trenchev, yaşanan Bitcoin düşüşünün kripto para piyasasına olumlu etkisi olacağını söyledi. Bu düşüşle birlikte yüksek kaldıraç oranlarına sahip pozisyonların ortadan kalktığını ve bunun da kripto para piyasasına olumlu etkisi olacağından bahsetti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.