En büyük 10 kripto para – 21 Mart 2021

 En büyük 10 kripto para – 21 Mart 2021

En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz. (En büyük 10 kripto para – 21 Mart 2021)

En Büyük 10 Kripto Para’da Son Durum

Bitcoin 57.460 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. Bitcoin dominasyonu %1.7 azalarak %60.4’e geriledi. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki 62 milyar dolar azalarak 1 trilyon 72 milyar dolara seviyelerine geriledi. Kripto para piyasasının toplam hacmi 48 milyar dolar azalarak 1 trilyon 777 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.

En büyük 10 kripto para – Coinmarketcap sitesinin verilerinden alınmıştır.

Bu Hafta Yaşanan Kripto Para Gelişmeleri

 • Merkeziyetsiz Finans (DeFi) projelerinde kilitli varlıkların hacmi 42 milyar doları aştı. Bitcoin’in yeni bir zirve fiyatına ulaşmasıyla birlikte DeFi token’ları da harekete geçerek yükselmeye devam ediyor.
 • Hindistan bugün olduğu gibi daha önceden de kripto paraları yasaklamayı düşünmüş ancak gerekli düzenlemeler yapılmamıştı. Ancak bu defa Hindistan hükümetinin kararlı olduğu ve gerekli adımları atarak kripto paraları yasaklamak istediği iddia edildi. Yakın zamanda Hindistan Meclisi‘ne bir tasarı sunulacağı da gelen iddia arasında yer alıyor.
 • Geçtiğimiz günlerde 69.3 milyon dolar karşılığında satılan NFT’nin sahibi Beeple, 2020 yılının aralık ayında 969 dolar karşılığında bir NFT sattı. Satılan o NFT’nin değeri bugün tam tamına 300 bin dolar.
 • Kripto paralar ile attığı tweet’ler ve Dogecoin tweet’leri ile dikkatleri üzerine çeken Elon Musk, bu defada NFT paylaşımı ile gündeme oturdu. Bir şarkıyı tweet olarak paylaşan Elon Musk, o şarkıyı NFT olarak satışa sunduğunu açıkladı.
 • BitMEX kurucusu Ben Delo, ABD’de aranıyordu. Geçtiğimiz gün ABD’ye teslim olan Delo, Pazartesi günü 20 milyon dolarlık kefaletle serbest bırakıldı. Ayrıca Ben Delo isterse İngiltere’ye yeniden dönebilecek.
 • Japonya merkezli yatırım bankacılığı ve menkul kıymet şirketi Mizuho Securities tarafından yapılan araştırmaya göre yakın zamanda yapılacak 380 milyar dolarlık bir yardım çeki dağıtımının yüzde 10‘u ile Bitcoin satın alınabilir.
 • Ünlü milyarder Howard Marks, Pazartesi günü Korea Economic Daily isimli bir etkinliği katıldı ve Bitcoin hakkında açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalarında Bitcoin ile ilgili şu ifadeyi kullandı: ”İnsanların istediği ve çok değer verdiği özünde hiçbir değeri olmayan pek çok şey var. Bir tabloya, bir elmasa veya bir altın külçeye ne dersiniz?”
 • Hakkındaki kara para aklama iddialarının ardından Singapur’da olduğu ortaya çıkan BitMEX CEO’su Arthur Hayes‘in 6 Nisan tarihinde ABD’ye teslim olabileceği konuşuluyor. Yargılanma sürecinin başlaması için Hawaii eyaletine gidebileceği Arthur Hayes’in 1 milyon dolar nakit güvence karşılığında ABD’ye teslim olabilir.
 • Elon Musk’ın satışa çıkaracağı NFT için Beeple açıklama yaptı ve 69 milyon dolar ödeme yapabileceğini belirtti. Elon Musk ise bu teklife ”420M Doge” yazarak 420 milyon Dogecoin istediğini belirtti. Elon Musk tarafından istenilen Dogecoin miktarının 24 milyon dolar olduğunu da belirtmek gerekiyor.
 • Dünyaca ünlü kripto para yatırım fonu Grayscale, dün yaptığı açıklama ile 5 yeni kripto paranın fona eklediğini duyurdu. O kripto paralar: Basic Attention Token (BAT), Livepeer (LPT), Decentraland (MANA), Chainlink (LINK), Filecoin (FIL)
 • Çin merkezli teknoloji şirketi Meitu, kripto para yatırımı yaptı. 386 Bitcoin ve 16 bin Ethereum satın alan şirket toplamda 50 milyon dolarlık ödeme yaptı. Bu alımla birlikte başta Bitcoin olmak üzere kripto paralara olan kurumsal taleplerden biri daha yatırıma dönüştü.
 • Socios tarafından ön satışı gerçekleştirilen Manchester City token resmileşti. Manchester City ise resmi anlaşma yapan Socios resmi Twitter hesabından duyuru yaptı.
 • Bitcoin balinaları sayısı azalışa geçti. Glassnode verilerine göre 8 Şubat tarihinde 2.488 olan Bitcoin balina sayısı bugün itibariyle 2.275’e geriledi. Yüzde 20‘lik bir düşüşün gözlendiği balina sayısının kâr satışları sebebiyle geriledi düşünülüyor.
 • Taraftar token’lar giderek popülerleşmeye devam ederken bugün gelen açıklama ile birlikte Manchester City ile anlaşıldığı ve $CITY isimli taraftar token’ın satışa sunulacağı duyuruldu. Twitter’ı bir hayli aktif kullanan Chiliz CEO’su Alexandre Dreyfus, bir takipçisinin Fenerbahçe token’ını beklediklerini ifade etmesi üzerine ”Bunu başkana söyle.” cevabını verdi.
 • Brezilya Bitcoin ETF’sini onaylayan ikinci ülke oldu! Brezilya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (CVM), QR Capital isimli şirket tarafından yapılan Bitcoin ETF başvurusunu kabul etti. Kabul edilen Bitcoin ETF’si Sao Paulo merkezli B3 borsasında alım satıma açılacak.
 • Binance Coin yapmış olduğu son çıkış ile birlikte Cardano (ADA)’yu geride bırakarak yeniden en büyük 3. kripto para birimi oldu. Binance Coin ile Cardano arasında çok ufak bir piyasa değeri farkı bulunuyor. Binance Coin (BNB) şu an 269 dolar fiyatıyla alıcı buluyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir