En büyük 10 kripto para – 14 Şubat 2021 (VİDEO)

 En büyük 10 kripto para – 14 Şubat 2021 (VİDEO)

En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz. (En büyük 10 kripto para – 14 Şubat 2021)

En Büyük 10 Kripto Para’da Son Durum

Bitcoin 48.725 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. Bitcoin dominasyonu %1.0 azalarak %60.4’e geriledi. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki 190 milyar dolar artarak 908 milyar dolara seviyelerine yükseldi. Kripto para piyasasının toplam hacmi 333 milyar dolar artarak 1.5 trilyon dolar olarak kayıtlara geçti.

En büyük 10 kripto para – Coinmarketcap sitesinin verilerinden alınmıştır.

Bu Hafta Yaşanan Kripto Para Gelişmeleri

 • Elon Musk‘ın elektrikli otomobil üretimi yapan şirketi Tesla, Bitcoin satın aldığını açıkladı. Elon Musk‘ın Bitcoin’e olan ilgisi geçtiğimiz gün Twitter profiline #Bitcoin yazması ile yeniden gündeme gelmişti. Tesla şirketinin 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin alması kurumsal alımlara bir yenisini eklediği gibi Bitcoin fiyatının da 44 bin doları aşarak yeni rekor kırmasını sağladı.
 • Avrupa Birliği Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde yaptığı açıklamada Bitcoin ve kripto paraların para olmadıklarını belirtti ve düzenleme üzerinde çalıştıklarını açıkladı.
 • Binance Launchpad projesi SafePal binlerce kullanıcıya yüzlerce dolarlık airdrop dağıttı. SafePal uygulamasında yer alan görevleri yapan kullanıcılara SFP veren SafePal, 8 Ocak tarihinde Binance’de listelendi.
 • Ukrayna’da faaliyet gösteren Monobank‘ın kurucu ortağı Oleg Gorokhovsky Bitcoin hakkında açıklamalarda bulundu. Kişisel olarak da Bitcoin’e yatırım yapan Oleg Gorokhovsky, Bitcoin fiyatının kalıcı olacağını ve daha fazla yükseleceğini ifade etti.
 • Elon Musk Dogecoin satın aldığını açıkladı. Bu alımı ‘Küçük X‘ için olduğunu ifade eden Musk, bu alımın ‘Küçük X‘i ‘Hodler‘ yapacağını da belirtti. Twitter üzerinden yaptığı bu açıklama sonrasında 0.069 dolar olan Dogecoin fiyatı 0.071 dolara kadar yükseldi.
 • MasterCard kripto para ile ödeme yapma imkanını sunmak için çalıştıklarını açıkladı.
 • Grayscale fon büyüklüğü 36 milyar doları aştı!
 • ABD’nin en eski bankaları arasında yer alan Bank of New York Mellon yaptığı açıklama ile kripto para saklama hizmeti sunmaya hazırlandığını belirtti.
 • Uber CEO’su Dara Khosrowshahi, CNBC’ye konuştu. Bu konuşmasında kripto paralarla ilgili fikirlerini de açıklayan Khosrowshahi, kripto para ile ödeme alma konusunda değerlendirmeler yapılacağını belirtti.
 • Bitcoin için defalarca yapılan ETF (Borsa Yatırım Fonu) başvurularından birisi nihayet onaylandı. Kanada, Bitcoin ETF‘sini onaylayan ilk ülke oldu.
 • Elon Musk tarafından sık sık yapılan paylaşımlarla birlikte fiyatı giderek artan Dogecoin hakkında yeni detay ortaya çıktı. Dogecoin kurucusu Billy Markus, sahip olduğu tüm Dogecoin’leri ikinci el araç almak için 2015 yılında sattığını açıkladı.
 • Bitcoin fiyatının artması ve ağın giderek yoğunlaşmasıyla birlikte Bitcoin madencileri 1 saate 4 milyon dolar kazandı.
 • Merkeziyetsiz Finans (DeFi) projelerinde kilitli varlıkların hacmi 40 milyar doları aştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir