Elon Musk Dogecoin’lerin satılmasını istedi

 Elon Musk Dogecoin’lerin satılmasını istedi

Elon Musk Twitter üzerinden yaptığı kripto para açıklamalarına yenisi ekledi. Dogecoin hakkındaki açıklamalarıyla fiyatı yükselten Elon Musk, bu defa Dogecoin’lerin satılmasnı istedi ve fiyatın düşmesini sağladı.

Elon Musk Dogecoin Sahiplerine Sat Çağrısı!

Elon Musk yaptığı açıklama ile Dogecoin balinalarına çağrıda bulundu. En çok Dogecoin’e sahip olan cüzdanlar listesinin ilk 20’si toplamda Dogecoin miktarının yüzde 50’sinden fazlasına sahip. Bu miktar ise 3.5 milyardan daha fazla bir miktara denk geliyor.

Elon Musk tarafından yapılan açıklama ise şöyle:

”Büyük Dogecoin sahipleri coinlerinin çoğunu satarsa tam desteğimi alacaktır. IMO’nun tek gerçek sorunu çok fazla konsantrasyondur.”

Paylaştığı tweet’in altında takipçilerinden birine cevap veren Elon Musk, Dogecoin balinalarının satış yapmaması halinde Dogecoin savunuculuğunu da bitirebileceğini belirtti. Elon Musk’ın Dogecoin desteğini kesmesi de kısa sürede kendini katlayarak yükselen Dogecoin fiyatının yeniden düşmesi anlamına geliyor.

Elon Musk tarafından paylaşılan bu tweet’in ardından Dogecoin fiyatı 0.063 dolardan 0.047 dolara geriledi. Şu an ise 0.057 dolardan alıcı buluyor.

Elon Musk Dogecoin’lerin satılmasını istedi

Elon Musk Dogecoin Aldığını Açıklamıştı!

Elon Musk Dogecoin satın aldığını açıklamıştı. Bu alımı ‘Küçük X‘ için olduğunu ifade eden Musk, bu alımın ‘Küçük X‘i ‘Hodler‘ yapacağını da belirtmişti. Twitter üzerinden yaptığı bu açıklama sonrasında 0.069 dolar olan Dogecoin fiyatı 0.071 dolara kadar yükseltmişti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir