En büyük 10 kripto para – 12 Haziran (VİDEO)

En büyük 10 kripto para

En büyük 10 kripto para – 12 Haziran (VİDEO)

ABONE OL 

En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz. (En büyük 10 kripto para – 12 Haziran 2022)

En Büyük 10 Kripto Para’da Son Durum

Bitcoin 27.410 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. Bitcoin dominasyonu %1.4 artarak %47.5 seviyesine yükseldi. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki değeri 44 milyar dolar azalarak 522 milyar dolar seviyelerine geriledi. Kripto para piyasasının toplam hacmi 126 milyar dolar azalarak 1 trilyon 100 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.

Coinmarketcap adresinden alınmıştır.

Bu Hafta Yaşanan Kripto Para Gelişmeleri

  • Dünyaca ünlü Metaverse uygulaması STEPN, resmi Twitter hesabından bir açıklama yaptı ve DDOS saldırısına uğradıklarını açıkladı.
  • FED raporuna göre 2021 yılında 40 milyon ABD vatandaşı kripto paraları yatırım amaçlı kullandı. 6 milyon ABD vatandaşı ise kripto paraları ödeme yöntemi olarak kullandı.
  • DeFi piyasa değeri 55 milyar dolara yükseldi!
  • Binance, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından incelemeye alındı. Özellikle Binance borsasının kendi kripto parası BNB‘nin ön satış sürecinin inceleneceği ifade ediliyor.
  • ABD’li senatörler kripto para tasarısını sundu.
  • Taraftar token iş birlikleriyle dikkatleri çeken Chiliz (CHZ) kendi ağında 1.5 milyon cüzdana ulaştı.
  • LUNA ve UST geliştiricisi Terra’nın CEO’su Do Kwon, Twitter hesabını korumalı moda aldı. Birkaç gün sonra da tekrardan normal moda geri aldı.
  • Terra şirketi tarafından geliştirilen LUNA ve UST olayı ile ilgili Terra şirketinin kurucu ortağı Daniel Shin bir açıklama yaptı ve Terra Blockchain ağı ile ilgili bir sorun çıktığını ve asla yatırımcıların parasını almak gibi bir amaçlarının olmadığını ifade etti.
  • Coinbase CEO’sunun yaptığı açıklamalar kripto para yatırımcıları tarafından büyük ilgi görüyor. CEO Brian Armstrong yaptığı yeni açıklamada kripto paraların enflasyondan etkilenmemesi için 5-10 kat daha fazla büyümeleri gerektiğini ifade etti.
  • ADA olarak bildiğimiz Cardano şirketinin CEO’su Charles Hoskinson, boğa piyasasında fiyatların gerçekçi olmayacak kadar yükselmesi sebebiyle şirketlerin anlaşmalar yapamadıklarını ifade etti. Bu sebepten dolayı ayı piyasası koşullarının iş birliği için daha iyi olduğunu söyledi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir