Bitcoin piyasa değeri 500 milyar doların altına geriledi!

Bitcoin piyasa değeri

Bitcoin piyasa değeri 500 milyar doların altına geriledi!

ABONE OL 

Lider kripto para birimi Bitcoin, son yaşadığı düşüşle birlikte 25 bin dolar seviyelerine kadar geriledi. Bu düşüş sebebiyle Bitcoin’in piyasa değeri de 500 milyar doların altına geriledi.

Bitcoin Piyasa Değeri Gerilemeye Devam Ediyor

Bitcoin’in düşüşü dün gece saatlerinden itibaren sürüyor. Bu düşüşle birlikte 24 bin 900 dolara kadar gerileyen Bitcoin şu an 25 bin 400 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. Bu düşüşle birlikte Bitcoin piyasa değeri de 500 milyar doların altına gerileyerek 482 milyar dolar seviyelerine kadar geriledi.

Yalnızca Bitcoin değil tüm kripto paraların düşüşü sürüyor. Ethereum 1.300 dolar seviyelerine kadar gerilerken piyasa değeri de 160 milyar dolar seviyelerine kadar geriledi.

Kripto para piyasasının büyüklüğü ise 1 trilyon dolar seviyelerine kadar geriledi. Bitcoin’in zirve fiyatına ulaştığı dönemde kripto para piyasasının büyüklüğü 2.5 trilyon doları aşmıştı.

Bitcoin dominasyonu dün yüzde 47.5 olarak kayıtlara geçmişti. Bu düşüşlere birlikte dominasyon yüzde 47.3 seviyelerine geriledi.

Bitcoin piyasa değeri
Bitcoin piyasa değeri 500 milyar doların altına geriledi!

Jack Dorsey Bitcoin Açıklamalarına Yenisini Eklemişti

Kripto paralara bakış açısıyla dikkatleri üzerin çekmeye başaran Jack Dorsey, CNBC’ye yaptığı açıklamada Bitcoin’den bahsetmişti. Dorsey’e göre internetin kendi para birimi olmalı ve buna en uygun aday da Bitcoin. Dorsey şu ifadeleri kullanmıştı:

İnternet kendine özgü bir para birimi gerektiriyor ve bu rolü doldurmak için tüm teknoloji ekosistemine bakıldığında, şu anda bitcoin’in tek aday olduğu açık.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir