Celsius (CEL) neden düşüyor?

Celsius (CEL) neden düşüyor?

Celsius (CEL) neden düşüyor?

ABONE OL 

Kripto para piyasasındaki sarsıntının boyutu artarken bir kötü haber de Celsius Network‘den geldi. Kripto para borç verme platformu olan Celsius‘da işlerin iyi gitmediği ve iflas edeceği konuşulurken CEL fiyatı da adeta çakıldı.

Celsius (CEL) Neden Düşüyor?

Kripto para piyasası yaklaşık üç aydır çok ciddi düşüşler yaşamaya devam ediyor. Bu düşüşlerle birlikte yatırımcılar da merakla yükseliş bekliyor. Ancak kripto para piyasasında gerçekleşen olaylar sebebiyle piyasaya olan güven de azalıyor.

Terra şirketi tarafından geliştirilen LUNA ve UST‘nin çakılmasının ardından şimdi de Celsius Network isimli kripto para borç verme platformunda işlerin yolunda gitmediği ortaya çıktı. Yatırımcılardan aldığı fonların karşılığında belirli oranlarda faiz getirisi sunan Celsius Network, faiz verme karşılığında aldığı fonları sermaye olarak kullanıyor ve gelir elde ediyordu.

Piyasanın yaklaşık üç aydır düşüş trendini sürdürmesiyle birlikte Celsius Network şirketinin pozisyonları da kâr elde edemeyince faiz ödemeleri de aksadı. Ardından Celsius Network yaptığı açıklamada çekim işlemlerini durdurdu. Bu da platformun kripto parası olan CEL‘in düşüşünü beraberinde getirdi.

Celsius (CEL) neden düşüyor?

CEL Çok Sert Çakıldı

Birkaç gün önce 0.8 dolar seviyelerinden alıcı bulan 0.19 dolar seviyelerine kadar geriledi. Yatırımcıların dikkatinden kaçmayan bir diğer detay ise platformun çekim işlerini durdurmadan önce 50 bin Ethereum ve 9.500 WBTC olmak üzere yaklaşık 300 milyon dolarlık varlığı FTX borsasına çektiği görüldü. Bu da şirketin iflas edeceği söylentilerini beraberinde getirdi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir