Haftalık Teknik Analiz #50 (Bitcoin ve Ethereum)

Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #50 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter üzerinden bir dönem Satoshi Kamasutra olarak paylaşımlarıyla dikkatleri çeken Semih Kale paylaşımlarına Teknoküpür‘de devam ediyor. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #50

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin – 1W grafiği

Bitcoin bir süredir tutunmaya çalıştığı aynı zamanda da boğa desteği olarak bahsettiğimiz 28 bin doları da altında kapanış yaparak kırdı. Grafiğin ve bizim haftalardır dile getirdiğimiz senaryo gerçekleşti. Yukarıda verdiğim grafik aralıklarla da sizinle paylaştığım 2013’ten bu yana devam eden bir trend ve alt taban bölgesi 22 bin dolar24 bin dolar aralığında. Burası tutacak diye bir kural yok ancak buranın üzerinde haftalık bir kapanış yapması halinde güzel bir V şeklinde yükseliş yapması en mantıklı yer olduğunu düşünüyorum.

Bu bölge tutmaz ise 18 bin dolar19 bin dolar aralığına gitmek isteyecektir. Burası eski zirvenin bölgesi olduğu için buradan da bir tepki alma şansı yüksek. Herhangi bir destekten sekme durumunda bu düşüşün bittiği anlamına gelmeyebilir. Yükselişin büyüklüğü ne olursa olsun. Öncelikle uzun süre önemli bir destek olan 28 bin 500 dolar kırılması gerekecek. Son derece volatil bir hafta bizi bekliyor. Uzun vade yatırımı için üzmeyecek tutarlarda Bitcoin’de parçalı alımı yapılabileceği bölgelerde ancak kaldıraç son derece riskli.

  • Ethereum Analizi
Ethereum – 1W grafiği

Ethereum ve diğer altlar için devamlı uyarı yapmıştık. Bitcoin ne yöne giderse gitsin ezileceğini geçen hafta da belirtmiştik ve ne yazık ki önemli destekleri birer birer kaybetti. Bitcoin çiftinde acil olarak 0.052 desteğini geri kazanması gerekiyor. Aynı zamanda 2020 yılından bu yana dolar paritesinde EMA200‘e ilk defa dokundu. Eğer bu bölgeden yeterli tepkiyi alamaz ve BTC çiftinde desteği geri kazanamazsa 1.000 dolar altına hızlı bir düşüş yaşayabilir. Alt marketi genel olarak çok kayıp yaşamış olsa da Bitcoin eğer düşüşü burada bitirmez ise daha da artarak devam edecektir.

Altlar için dip bölgeleri BTC.D 56 ve 57 bölgelerine ulaşıldığında olacağını düşünüyorum. Şu an 48 bandında ve bunun anlamı henüz daha çok erken olduğu. Bir başka deyişle altlardaki risk hala son derece yüksek.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir