Elon Musk sahip olduğu kripto paraları açıkladı

Elon Musk sahip olduğu kripto paraları açıkladı

ABONE OL 

Elon Musk, dün düzenlenen B Word isimli etkinlikte Jack Dorsey ile birlikte açıklamalarda bulundu. Bitcoin hakkında iddialı açıklamalarda bulunan Musk ve Dorsey‘in açıklamaları dikkatleri çekti. Elon Musk bu etkinlikte sahip olduğu kripto paraları açıkladı.

Elon Musk’tan Dikkat Çeken Açıklamalar

Elon Musk dün katıldığı B Word isimli etkinlikte Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin‘e sahip olduğunu açıkladı. Kişisel olarak bu kripto paralardan satın aldığını açıklayan Musk, Tesla ve SpaceX şirketinin de Bitcoin’i olduğunu açıkladı. Geçtiğimiz aylarda Tesla şirketinin 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin’e sahip olduğu açıklanmıştı. Şimdi de SpaceX şirketinin Bitcoin’e sahip olduğunu açıkladı.

Ancak SpaceX şirketinin sahip olduğu Bitcoin‘in miktarı hakkında henüz net bir açıklama yapmadı. Musk ayrıca Tesla şirketinin yeniden Bitcoin ile ödeme kabul etme ihtimalinin de yüksek olduğunu açıkladı.

Elon Musk: Tesla Bitcoin

Bitcoin Madencilik Konseyi Kurulacak

Elon Musk resmi Twitter hesabından yaptığı açıklama ile Kuzey Amerika’da faaliyetlerini sürdüren Bitcoin madencileri ile görüştüğünü ifade etmişti. Elon Musk ile görüşen Bitcoin madencileri sürdürülebilir enerji kullanımı konusunda ciddi adımlar atacakları söylemişti. Ayrıca MicroStrategy CEO’su da yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı:

”Dün Elon Musk ile Kuzey Amerika’daki Bitcoin madencileri arasındaki toplantıya ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duydum. Bitcoin madencileri, enerji kullanımında şeffaflığı teşvik etmek ve dünya çapında sürdürülebilirlik konusunda girişimleri hızlandırmak için Bitcoin Madencilik Konseyi’ni kurmakta karar kıldılar.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.