Dev kripto para madencilik şirketi Nasdaq’ta listelenecek!

kripto para madencilik şirketi

Dev kripto para madencilik şirketi Nasdaq’ta listelenecek!

ABONE OL 

Dünyanın en büyük kripto para madencilik şirketlerinden olan Core Scientific, ABD’de yer alan ve dünyanın teknoloji borsası olarak kabul edilen Nasdaq‘ta işleme açılacak.

Kripto Para Madencilik Şirketi Nasdaq’ta Halka Arz Edilecek

Kripto para madenciliği yapan Core Scientific, teknoloji borsası Nasdaq’ta listelenecek. 4.3 milyar dolarlık bir değerleme ile halka arz edilecek olan şirketin bu yıl madencilik ile elde ettiği Bitcoin sayısı da açıklanmıştı. Core Scientific CEO’su Mike Levitt, yaptığı açıklamada şirketin madencilik faaliyetleri sonucunda 3 bin adet Bitcoin elde ettiğini ifade etti.

Nasdaq borsasında bir kripto para madencilik şirketinin halka arz edilecek olması ise sektör adına sevindirici bir gelişme olarak kabul ediliyor. Her ne kadar dünyanın belirli bölgelerinde kripto para madenciliğine sıcak bakılmasa da ABD’nin resmi olarak bu sektöre olumsuz bir bakış açısı bulunmuyor.

Daha önce kripto para sektöründe Coinbase isimli kripto para şirketi 100 milyar dolar değerleme ile halka arz edilmişti.

Bitcoin madencilik zorluğu
Dev kripto para madencilik şirketi Nasdaq’ta listelenecek!

Nvidia Kripto Para Madenciliği Sayesinde Büyük Gelir Elde Etti

Kripto para madenciliğinin yapılabilmesi için gerekli olan en temel birim ekran kartları. Ekran kartlarının performansının fazla olması kripto para madenciliğinin verimini arttırıyor. Bu da güçlü ekran kartlarına olan talebi arttırıyor. Nvidia da bu talebi karşılamak adına kripto para madencilik işlemcisi (CMP) üretti. Büyük ilgi çeken bu ürün Nvidia şirketine 155 milyon dolar gelir sağladı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir